Naša nespokojnosť s postavou nás často núti niečo s tým urobiť. Avšak skôr ako pohybom, radšej siahame po rôznych diétach, ktoré sľubujú rýchle spaľovanie tukov.
Diéty sú tak veľmi obľúbené, no vhodné najmä ak potrebujete zhodiť napríklad na nejakú významnú udalosť, ako na trvalo. Určite ste aj Vy po skončení diéty, pri ktorej ste sa konečne dostali na svoju ideálnu váhu, okúsili tvrdú príchuť jojo efektu. Ten je veľmi častý najmä vtedy, ak je zmena na diétu extrémna, a teda z dlhodobého hľadiska neudržateľná.

Uvedomte si, že tam, kde ste teraz, Vás dostal Váš životný štýl. Ak si toto nepripustíte a nezmeníte to, s jojo efektom budete bojovať celý život. Zázračný spôsob ako schudnúť neexistuje. Každý organizmus je iný, no čo potrebujeme všetci je pohyb aj zdravá strava.

Ak ste zvykli z nedostatku času riešiť svoj hlad polotovarmi, či návštevou fast foodov, nečudujte sa, že ručička na váhe sa zastavuje na vysokých číslach. V našej strave by mala byť v značnej miere zastúpená najmä zelenina. Neznamená to však, že sa z Vás stane vegetarián. Určite aj bez študovania viete, ktoré potraviny sú nezdravé, a ktoré nie. Naše telo potrebuje všetky živiny, no v rozumnej miere.

Začnite teda venovať svojmu jedálničku viac pozornosti. Nehádžte do nákupného košíka všetko čo Vám napadne, ale vyberajte a študujte zloženie. Nakupovanie Vám síce bude trvať o niečo dlhšie, ale svojmu telu dáte presne to, čo potrebuje. Ďalšou zásadou je neprejedať sa! Zmenšite porcie a časom sa zmenší aj Váš žalúdok a nebude prísun potravy vyžadovať tak často a v takom množstve.

Asi najdôležitejšou radou pre spoľahlivé a najmä zdravé chudnutie je samozrejme pohyb. Jedlom prijímame energiu, a ak sa jej telo nemá kde zbaviť, ukladá ju na neskôr. Donúťte sa teda športovať, alebo sa aspoň pravidelne prechádzajte. Ak však zvíťazí lenivosť, kúpte si psa a nedovoľte ho venčiť nikom inému, bude to len Vaša povinnosť. Ani sa nenazdáte a čoskoro sa začnete cítiť lepšie. Aj chudnutie sa dostaví oveľa skôr, ako by ste si mysleli, a to aj bez väčších obmedzení v jedle.

Schudnúť nie je otázkou pár dní. Ak chcete trvalú zmenu k lepšiemu, vyžaduje si to zmenu životného štýlu, len tak si štíhlu postavu, ale aj dobrú náladu a energiu udržíte navždy.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *