Cvičte, blíži sa leto

0
1117

Blíži sa leto a každý chce vyzerať v plavkách na kúpaliskách, plážach, bazénoch či jazerách čo najlepšie. Ak sa bojíte, že za dva mesiace, kým začne leto, nestihnete schudnúť, aby ste boli v plavkách neodolateľný, mýlite sa. Aj za dva mesiace sa dajú dosiahnuť veľké veci. Ani netreba tak veľa – pohyb a zmenu jedálničku. Pretože chudnúť a neupraviť si jedálniček, je ako šoférovať bez volantu – pohnete sa dopredu, aj chvíľku pôjdete správnym smerom, ale potom  hneď v prvej zákrute nabúrate.

Nemusíte si naordinovať striktnú diétu, stačí, keď vynecháte nezdravé jedlá, ktoré nahradíte za oveľa zdravšie a ľahšie stráviteľné. Vyprážané rezne v trojobale vymeňte za mäso pripravené naprírodno. Hranolky ako prílohu vymeňte za čerstvú zeleninu. Sladkosti vymeňte za ovocie alebo mliečne výrobky. Porcie nemusíte upravovať, koľko zjete, toľko zjete. Hladný nebudete. Keď už budete mať upravený jedálniček, tak aby ste nenabúrali, musíte pripojiť aktivity, vďaka ktorým spálite nechcené tuky. Posilňovacie stroje, činky, bradlá, hrazdy, rotopedy, behanie – bez tohto sa vám bude chudnúť len veľmi ťažko.

Ak viete, že nebudete mať čas navštevovať posilňovňu pravidelne, radšej si zariaďte doma takú menšiu, kde si ale odcvičíte všetko, čo potrebujete. Keď budete vyberať lavičky, tak si voľte univerzálne lavice určené na každý deň, kde precvičíte všetko od hrudníka cez ramená až po stehná. Že také nemôžu existovať? Ale áno, existujú, len treba poriadne hľadať. Keď budete mať takúto lavicu, potom už nebudete mať žiadnu výhovorku, prečo ste dnes neboli cvičiť. Nemusíte mať hneď profesionálnu vybavenie, aby ste si zacvičili všetky partie, stačí len trošku improvizovať a môžete si aj s minimálnym rozpočtom dovoliť činkáreň, kde si dáte do tela a tréning bude podobne kvalitný ako v posilňovni, kde za vstup musíte platiť.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here