Melónová diéta

0
1762

Pomaly, ale s istotou sa blíži leto. Určite už nejaký ten čas pomýšľate na to, ako bude Vaša postava vyzerať v plavkách, či ľahkom letnom oblečení. Ak sa nechcete zmieriť s nedostatkami, určite už máte nejakú tú diétu vyskúšanú. Väčšina diét však spočíva v drastickej zmene jedálnička, ktorú nie je možné vydržať dlhodobo. Aj preto je väčšina diét len krátkodobých a tomu odpovedá aj ich krátkodobí efekt. V lete sa však určite chcete prezentovať bez pneumatiky na bruchu, no s príchodom leta môžete vyskúšať veľmi príjemnú a chutnú diétu. Melónová diéta, ako už z názvu vyplýva, spočíva v podstate v pravidelnej konzumácií melóna. Má však prísnu podobu, kedy strava pozostáva z rôznych odrôd melónov, a tiež semien, celozrnného pečiva a nízkotučného syra, avšak dodržiavať ju v tomto prípade sa odporúča len 5 dní.

Zvoliť však môžete aj ľahšiu formu a melón jednoducho pridať do pravidelnej stravy. Takto môžete chudnúť počas celého leta.
Podstatou je samozrejme melón, a to nielen ten červený, ale všetky ostatné druhy. Inak vedeli ste, že melón je vlastne zelenina a nie ovocie? Ide však o výborný spôsob ako zhodiť a očistiť organizmus.

Dôvodom, prečo je tomu tak, je ich nízka energetická hodnota. V závislosti od druhu je to len do 150 kJ a aj napriek ich vynikajúcej sladkej chuti majú len asi 10% cukru. Aj preto je to výborná potravina, ktorá pri našej snahe schudnúť veľmi pomáha.
Melónom teda môžete nielen uspokojiť svoju chuť na sladké, ale aj hlad sa po ňom dostaví neskôr. Obsahuje totiž aj vlákninu, ktorej trávenie trvá predsa len trochu dlhšie. Naviac, je plný vitamínov a minerálov, ktoré prispievajú k spaľovaniu tukov, a predsa budete mať dostatok energie aj na pohyb.

Melóny majú teda pre náš organizmus priaznivé účinky a využívajú sa aj na detoxikáciu organizmu. Avšak ako pri každej diéte, nič sa nemá preháňať. Nepremeňte teda celý svoj jedálniček len na záplavu melónov. Diétu držte len krátko a následne sa stravujte zdravo, tak sa vyhnete jojo efektu. Pravidelne si ju však môžete zopakovať.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here