Volám sa Lenka , mám 53 rokov a v júli 2013 som sa rozhodla , že musím niečo podniknúť hlavne pre svoje zdravie . V 51 rokoch mi bol diagnostikovaný diabetes a od svojich 35 rokov sa tiež liečim s vysokým krvným tlakom . Pri váhe 93 kg sa nie je čomu diviť . Na internete som našla veľa kladných referencií na Svet Zdravie .

Prvá návšteva , váženie na “ chytrej váhe “ a samozrejme prístup špecialistky boli rozhodujúce v tom , že som sa prihlásila na ročný program Sveta zdravia s cieľom schudnúť , ale hlavne zlepšiť svoj zdravotný stav . Podľa môjho vstupného vyšetrenia , mi bol zostavený osobný jedálniček . Pri mojich ďalších sedeniach som dostávala cenné informácie , ktoré potraviny sú pre mňa a môj zdravotný stav vhodné a ktorých sa musím vyvarovať . Veľkým problémom bol pitný režim , ktorý sa musel samozrejme výrazne zlepšiť . A zlepšil sa .

Pre mňa , ako diabetika boli tiež dôležité informácie a vysvetlenia tzv GI – glykemického indexu potravín . Objavila som nové potraviny , ktoré sú chutné , stala som sa pravidelnou návštevníčke obchodíkov zdravej výživy .

Môžem Vám oznámiť , že po siedmich mesiacoch sa mi už podarilo schudnúť 10 kg , ale hlavne mi ubudli tuky , zvýšila sa svalovina a narástlo % vody v tele .

Dôležité je , že som sa naučila jesť 5x denne , nosiť pri sebe fľašu s vodou a teraz sa cítim skvele . Nutnosťou je takisto rozhýbať svoje telo . Dlho som bojovala s pohybovou aktivitou , pretože toto nie je zrovna môj tzv šálka kávy , nie som človek , ktorý by navštevoval posilňovňu . Pani Ivana už prestala veriť v to , že sa začnem hýbať . Prekonala som sa , našla som si takú pohybovú aktivitu , ktorá mi vyhovuje a hlavne ma baví . Výsledky sa dostavili . Tým , že prichádzam na pravidelné lekárske kontroly , môžem sledovať a porovnávať svoje zdravotné výsledky , ktoré sa zlepšujú oproti vstupným hodnotám , a dúfam , že budú ešte lepší . Takú čerešničkou na torte je , keď Vás známi pochváli , že vyzeráte dobre .

 

Pani Lenka PRED                                 a                          PO

lenka2-po        lenka2-prd

5/5 - (1 vote)

Od Honza