Takmer celé 2/5 života som sa stretával s nadváhou . V mladosti som aktívne športoval . Po konci aktívnej kariéry to pozvoľna začalo . Pribúdali roky , pribúdala nadváha . Kilečko ku kilečku a ajhľa v máji minulého leta sa ručička váhy zastavila na “ krásnych “ 125 kilogramoch . Vravel som svojmu ošetrujúcemu lekárovi , že chcem schudnúť . Ten si túto skutočnosť zaznamenal do mojich celoživotných análov , odporučil mi nejaké prášky “ na chudnutie “ a rozišli sme sa . Potom nasledovala dovolenka vo štýle all inclusive . Tu som sa tiež , ako správny Čecháček , vôbec nešetril .

A potom to začalo . Dcéra mala jedno voľné váženie u špecialistov SVETA ZDRAVIA . Asi tak po mesačnom prehováraní som podľahol a šiel s veľkými obavami na prvé váženie . Hovoril som si , že po “ skvelej “ dovolenke tam naskočí tak 130 kíl živej váhy . Ako som však bol prekvapený , keď sa váha zastavila “ len “ na 120 kilách . Keď som sa dozvedel , že mi je 90 rokov , niečo sa zlomilo a nastal ten správny čas na zmenu . A potom to išlo ráz na ráz .

Za prvých 14 dní, mávnutím prútika , ubudlo 5 kíl .

Jedol som ako mlyn a kilá padali a padali . A padajú dodnes . Netušil som , že len zmena jedálnička so mnou urobí takú “ paseku “ .

V súčasnej dobe som zhodil 24 kíl a cítim sa skvele . Myslím , že mojím hlavným motorom boli pravidelné kontroly vo SVETE ZDRAVIA .

Každého určite pohľadí na duši pochvala pri kontrole a ešte viac motivuje a ženie vpred do boja s tukom , ktorý som za tie roky nazbieral . Môj boj s kilogramami však pokračuje ďalej a už teraz môžem všetkým smelo odporučiť hoci aj návštevu SVETA ZDRAVIA . Každý by sa mal pozrieť sa pravde do očí . Ja som to urobil a nikdy toho nebudem ľutovať .

Jozef PRED                                                                                  a                                    PO

jozef-pred          jozef-po

Rate this post

Od Honza