Pred dvoma rokmi sa náš syn Dávid dostal do rokov / 10 rokov / , keď mu začalo záležať na názoroch ostatných detí . Keďže bol silnejšej postavy , nebol v telocviku tak pohyblivý a zdatný a deti sa mu začali smiať . Chceli sme mu pomôcť a hľadali sme pre neho nejaké riešenie .

Prihlásili sme ho na letný tábor so športovým zameraním , ale ani ten mu nepomohol . Na tábore ho to nebavilo , pretože ostatným deťom nestačil .

Potom som na internete objavila stránky “ Svet zdravia “ . Hneď na druhý deň sa nám ozvali a do týždňa bola prvá schôdzka . Dostali sme upravený jedálniček a zoznam potravín , ktoré nám odporučili . Zo začiatku sme síce museli Davida niečím motivovať , vysvetľovať , ale po krátkej dobe mal sám radosť , že sa mu bruško zmenšuje a je pohyblivejší .

Pridal aj skôr zatracovaný šport a cvičenie na Orbitreku . Výsledky sa dostavili celkom skoro a Dávid začal byť spokojný . V škole sa mu deti prestali smiať a telocvik sa stal koníčkom .

Jedálniček je síce po finančnej stránke náročnejší , ale za spokojnosť nášho syna to stálo .

Za pol roka dal dole 6 kg tukov , obvod pŕs sa zmenšil o 5 cm , obvod pása o 10 cm a cez boky 13 cm . Aj keď obeduje v školskej jedálni .

Dávid – PRED                                                                               a                                              PO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA            david-po

Rate this post

Od Honza