Ako schudnúť z bokov? Dá sa to vôbec? Pomáhajú viac cvičenia alebo zmena stravy? Čo všetko môžem spraviť pre to, aby som mal/a užšie boky? Pokiaľ aj Vás trápia tieto otázky, tu môžete nájsť pár jednoduchých rád a tipov.

Nezabúdajte, že selektívne chudnutie je nemožné! Preto pokiaľ chcete schudnúť na bokoch, schudnete aj na ostatných partiách tela. Samozrejme, pokiaľ budete cvičiť cviky zamerané na cielené partie, výsledok na nich bude zjavný. Tu však platí zhruba to isté, čo i o chudnutí na bruchu. Tuk sa dá z týchto partií len veľmi ťažko odbúrať, preto je viditeľný aj keď máte geneticky chudšiu postavu.

Chudnutie neznamená len cvičenie. Kráča ruka v ruke s upraveným jedálničkom, zmenenými stravovacími návykmi a zmeneným životným štýlom. Ujasnite si však svoje reálne možnosti. Mnohí z tých, čo sa pokúšajú schudnúť na bokoch si nevšímajú, že to bude možné len do určitej miery, pretože majú širokú panvu. A rozloženie kostí veru cvičením ani stravou nezmeníte.

Nestačí len odstrániť nežiaduci tuk, kritické partie treba i spevniť. Rozplánujte si Váš čas tak, aby ste si popri zmenenom jedálničku našli denne aspoň 45 minút, počas ktorých sa budete venovať cvičeniu. Pokiaľ je to možné, hýbte sa čo najviac, namiesto do kaviarní choďte s priateľmi na prechádzku. Chudnúť nemusíte vždy len v posilňovni! Každý pohyb znamená výdaj kalórií, preto sa hýbte, hýbte a hýbte!

Najlepším pomocníkom pri snahe schudnúť na bokoch sú aeróbne aktivity. Sú to tie, pri ktorých vykonávate dynamickú činnosť pri strednej intenzite. Aeróbne aktivity by ste mali vykonávať denne minimálne pol hodinu. Výborný je napríklad beh, korčuľovanie a plávanie. Spočiatku by ste mali vykonávať daný druh športu najlepšie denne, neskôr stačí 2-3 krát týždenne na udržanie postavy, ako aj kondičky. Pokiaľ denne pridáte aj zopár cvikov na boky, úspech máte na dosah!

Veríme, že sa Vám podarí schudnúť! Prajeme Vám veľa vytrvalosti a odhodlania!

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *