Mnohých z vás trápi určite otázka, ako schudnúť? Sú účinnejšie diéty, cvičenia alebo tabletky? Ako rýchlo sa dá schudnúť? Budeme sa snažiť poskytnúť Vám odpoveď na všetky Vaše otázky. V prvom rade však musíte mať pripravenú dávku odhodlania a trpezlivosti. A, samozrejme, nestanovte si privysoké ciele. Nie nadarmo sa hovorí : „Pomaly ďalej zájdeš!“

Nadváha a obezita sú nielen neestetické, ale zapríčiňujú aj obrovské množstvo ďalších ochorení. Preto je skvelé, pokiaľ ste sa rozhodli skoncovať s nadváhou a byť pánom svojho tela!

Skúste nájsť podstatu Vašej nadváhy. Čo robíte vo svojom živote zle, nezdravo? Väčšina z Vás vynecháva raňajky, prípadne obed. Vozíte sa všade autom? Niektorí z vás doslova zajedajú svoje problémy, samotu, či depresie. Niekedy je však príčinou vek a s ním súvisiace zmeny. Spravidla je však príčinou tukových zásob prejedanie – prijímanie vyššieho množstva energie, než sme schopní spáliť.

V prvom rade neútočte na svoj prebytočný tuk!  Sústreďte sa skôr na príčiny Vašej nadváhy, prípadne obezity. Nebojujte s Vaším tukom, bojujte s tým, prečo tučniete – s nesprávnym životným štýlom. Naštudujte si však čo najviac informácií o zdravej výžive a chudnutí.  Stanovte si ciele, vynikajúce je zostaviť si plán, napríklad určiť si, ktoré dni budete cvičiť, ako sa budete stravovať a aké výsledky očakávate.

Určite sa nesnažte schudnúť rýchlo. Kto rýchlo schudne, rýchlo aj priberie. Radšej chudnite pomalšie, no efektívnejšie. Optimálne je schudnúť zhruba 2 až 4 kilá za mesiac.

Nespoliehajte sa len na výživové doplnky! Radšej sa spoliehajte na zdravú stravu a pohyb! Položte si otázku, či poznáte niekoho vo Vašom okolí, kto schudol vďaka nejakým tabletám alebo nápojom na chudnutie…

Chudnúť neznamená byť hladný! Nedodržiavajte drastické diéty. Jedzte, majte pestrú a vyváženú stravu, ale s mierou! Určite ste už počuli, že máte jesť menej a viackrát denne a piť veľa tekutín. No dodržiavate to?

Hlavne sa však nikdy nevzdávajte. Keď už ste sa pustili do boja menom Chudnutie, nevzdávajte ho, Uvedomte si, prečo ste začali a buďte vytrvalí! Veľa šťastia!

Rate this post

Od Honza

2 myšlienky k článku “Ako schudnúť?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *