Najviac ľudí, ktorí sa rozhodli skoncovať s nadváhou, sa pýta, ako schudnúť na bruchu. Brucho je totižto najproblematickejšia časť tela aj pre štíhlych ľudí. Nebezpečný je najmä „vnútorný“ tuk, t.j. tuk, ktorý sa ukladá vo vnútri brušnej dutiny a obaľuje životne dôležité orgány, ako črevá či pečeň. Tento tuk neustále preniká vo forme mastných kyselín do krvi, nehromadí sa pasívne. Následkami môžu byť vážne zdravotné ťažkosti a ochorenia. A to je dostatočný dôvod, prečo by ste aj vy mali chcieť schudnúť na bruchu!

Najskôr Vás však musíme oboznámiť so skutočnosťou, že selektívne chudnutie nie  je možné. Čiže nikdy neschudnete len na brušku. Tuk na bruchu je totižto posledný, ktorého sa zbavíte a zároveň je brucho prvé miesto, kde spozorujete prvý náznak priberania.

Ak chcete schudnúť na bruchu, musíte najskôr objaviť vašu príčinu priberania. Nesprávna kombinácia potravín, toxická strava, nesprávne držanie tela, zle fungujúce črevo či uvoľnené brušné svalstvo.. Toto všetko môžu byť dôvody!

Mylným názorom pri chudnutí brucha je, že krásne ploché bruško dosiahnete každodenným špeciálnym cvičením na brušné svaly. Bez správneho životného štýlu či zmenených stravovacích návykov by Vám to zrejme pomohlo len veľmi málo.

Pri chudnutí je dôležité vedieť, aký máte druh postavy, a na základe toho by ste mali aj bojovať s tukom na brušku.

1, Zavalitejší typ postavy

V prvom rade si upravte jedálniček! Vaše telo si ľahko premení tuk na svalovú hmotu, preto by ste bez úpravy jedálnička vyzerali ešte mohutnejšie. Teda: znížte si príjem kalórii aspoň o 500 denne a venujte sa vytrvalostným cvikom, ako je behanie, plávanie, bicyklovanie a pod.

2, Chudšia postava

Základom pre krajšie bruško je vo Vašom prípade cvičenie. Ak chcete spevniť postavu, navštívte fitness centrum, pokiaľ si želáte len schudnúť na bruchu, tak isto sú pre Vás vhodné vytrvalostné športy. Upravte si aj svoj jedálniček. Pokiaľ si myslíte, že Váš denný príjem kalórií je optimálny, skúste zvýšiť ich denný výdaj.

Najťažšie je začať. Ale keď  sa z cvičenia stene Vaše hoby, udržíte si krásnu postavu a zdravé telo. Veľa šťastia!

Rate this post

Od Honza

3 myšlienky k článku “Ako schudnúť z brucha?”
    1. Visceralny tuk (VT) je ochrana tela pred prebytkom kyselin. Chrani si nim organy, aj ked sa to na prvy pohlad nemusi zdat. Odstranenie kyselin vedie k vyraznemu znizeniu nielen celkoveho, ale aj VT. mam to overene na 10tkach klientov. V priebehu 3-5 mesiacov sa im obvod brucha zmensil v priemere o 9-11 cm. Toto je ale len prvy krok.
      matus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *