Dietné jedlá

0
1237

Pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť  je veľmi známym výrokom, že základom všetkého je zdravá strava. Denne sa však trápia s otázkami, čo je skutočne zdravé, v akom pomere a v akom množstve by sme mali prijímať.

Hlavne v súčasnosti Vám odpovede ponúkajú mnohé časopisy. Čomu však skutočne veriť, keď ponúkané diétne jedlá sa často líšia? Nelámte si hlavu. Nie ste jediný, koho trápi otázka správneho stravovania počas diéty. Väčšina chudnúcich ľudí nemá poňatia o druhoch jedla, ktoré im môžu pomôcť pri strate nadbytočného telesného tuku – a to práve kvôli rozporuplným informáciách, ktoré získavajú od známych, priateľov, či z médií.

Základom zdravej stravy je však paradoxne dostatok tekutín. A začať treba už ráno, krátko potom, čo vstanete a zároveň zhruba polhodinu pred raňajkami. Vtedy je najideálnejším nápojom vlažná voda s citrónom. Posilní Vašu imunitu a naštartuje metabolizmus.

Základnými diétnymi potravinami sú zelenina a ovocie. Nestačí však konzumovať len ovocie, dôležité je konzumovať aj zeleninu- a dokonca viac ako ovocia. Ovocie síce obsahuje mnoho vitamínov, obsahuje však aj cukry. Zatiaľ čo zelenina má cukrov oveľa menej. Denne by ste mali zjesť misku plnú zeleniny.

Medzi ďalšie diétne jedlá patrí aj mlieko. Ideálne pohár- dva každý deň. Obsahuje vápnik a je zdrojom komplexných sacharidov, ktoré sú dôležité pre náš metabolizmus (udržujú nízku hladinu inzulínu vo Vašom tele.

Nesmieme zabudnúť aj na žĺtky. Možno to znie prekvapivo, ale cholesterol obsiahnutý vo vajíčku zvyšuje dobrý cholesterol v tele! Navyše, žĺtky obsahujú množstvo minerálov, živín a vitamínov.

Mäso. Nie však hocijaké. Hlavne hovädzie. No tu je dôležitý správny výber. Najlepšie hovädzie mäso je totižto z hovädzieho dobytka, ktorý je kŕmený trávou, a nie obilím.

Výbornými diétnymi jedlami sú i šalátiky, ryža, ryby, polievky (zeleninové), brokolica a brokolicová polievka a pod.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here