Aj vy sa neustále snažíte schudnúť ale bez úspechu? Vyskúšali ste už najrôznejšie diéty, trápili ste sa hladovkami, jedli ste výlučne len stravu, ktorú Vám odporúčali v „overených diétach“, no kilogramy stále nie a nie ísť dole? Potom je ten správny čas zastaviť sa a pouvažovať, kde ste asi urobili chybu.

Základom každej diéty je vyvážená a zdravá strava. Pod týmto pojmom si však každý z nás, a dokonca aj nutriční odborníci predstaví niečo iné. Nestačí len jesť zdravo, ale je dôležité vždy zvažovať čo a v akom čase vložíme do úst. Možno to bude znieť neuveriteľne, ale chudnutie bez prijímania tukov v strave je nevyhnutné. Treba si uvedomiť, že pri chudnutí nejde len o to rýchlo schudnúť, ale si aj dokonalú figúru udržať čo možno najdlhšie. K spaľovaniu podkožného tuku dochádza aj vďaka strave, ktorá je bohatá na esenciálne tuky, teda oleje, a to olivový a avokádový.

Možno si poviete, že ovocie zo svojho jedálnička vylúčite, pretože obsahuje sacharidy, treba si ale uvedomiť, že ide o prírodné cukry, nie cukry chemicky upravené, a preto ich telo dokáže rýchlo spracovať a vezme si z nich to, čo skutočne potrebuje, a teda vitamíny a minerálne látky. Zelenina je pri každom type diéty najlepším zdrojom energie a zdravých látok, takže si ju môžete vychutnávať neustále a bez obmedzenia.

Obmedziť však treba sladené nápoje, ktoré telo dokonca dehydrujú. Najideálnejším nápojom je obyčajná voda z vodovodu. Jedla sa vôbec nemusíte vzdať, práve naopak, pravidelný príjem jedla v menších dávkach počas celého dňa je najvhodnejšou voľbou. Telo tak bude mať neustály prísun kalórií v pravidelných intervaloch a vy nebudete pociťovať hlad a chuť niečo rýchlo zjesť. Ak chcete skutočne schudnúť nevyberajte si diéty, ktoré sú zamerané na príjem len jedného typu potraviny, zväčša ide o diéty s tzv. jojo efektom, tak rýchlo ako schudnte, tak rýchlo sa Vám podarí nabrať späť svoju pôvodnú váhu. Vzdajte sa najmä potravín, ktoré obsahujú veľký obsah sacharidov, a teda bielu ryžu, bielu múku, pečivo, chlieb. Pokiaľ sa neviete vzdať porcie obľúbenej ryže či pečiva siahnite po celozrnných variáciách týchto potravín.

Pravidelný pohyb a najmä cvičenie bez pochýb patrí ku každému pokusu o schudnutie. Nestačí si len upraviť jedálniček, ale je potrebné robiť niečo naviac. Bez pravidelného pohybu sa Vám len ťažko podarí udržať si dokonalú postavu. Pravidelný pohyb aspoň 30 minút denne je nevyhnutnou súčasťou každej správnej snahy o schudnutie. Možno sa na prvý pohľad môže zdať, že je jedno o aký typ pohybu sa jedná, my Vás ale musíme vyviesť z omylu. Aj cvičenie má svoje pravidlá a každý cvik, ktorý vykonáte by mal byť zrealizovaný správnym spôsobom. Ak sa chcete naučiť správne cvičiť, vyčleňte si zo svojho rozpočtu niekoľko desiatok euro, ktoré zaplatíte za odborné rady na cvičenie u kondičného trénera. Stojí to skutočne za to! Odborník Vám pripraví cvičebný plán šitý na mieru a presne podľa toho, aký pohyb potrebujete. Vysvetlí Vám ako správne pri cvičení dýchať, v akom pomere rozdeliť jednotlivé cviky, na ktoré partia sa zamerať. Pokiaľ sa cvičeniu venujete už niekoľko rokov a výsledok sa stále nedostavil je to jasný znak toho, že pri cvičení robíte niečo nesprávne a kondičný tréner je tým najlepším riešením pre Vás. Skutočne postačí len pár hodín s odborníkom a uvidíte ten rozdiel!

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *