Zbavte sa cukru, zbavíte sa kíl

0
1245

O tom, ako zaručene schudnúť sa toho už popísalo naozaj veľa. Zaručený recept však ešte nikto nenašiel, no dôvodom je najmä skutočnosť, že každý organizmus je iný, a teda vyžaduje aj iný prístup.
Vo všeobecnosti však môžeme povedať, ktoré potraviny sú pre naše zdravie, a teda aj peknú postavu rizikové, či dokonca nebezpečné. Medzi tieto potraviny patrí aj rafinovaný cukor. Zvykli sme si pravidelne dobíjať energiu nejakou sladkou maličkosťou, a ak trpíte neprekonateľnou chuťou na sladké veľmi často, hrozí Vám viac ako len pokazené zuby. Práve cukry sa podpisujú na obezite ale aj cukrovke, či chorobách srdca.
Ak si teda chcete zabezpečiť dlhý a zdravý život, mali by ste príjem cukrov obmedziť natrvalo. Neznamená to, že cukry prestanete jesť celkom. Aj tie naše telo potrebuje, no v dnešnej dobe je ich konzumácie nadbytočná, a tak spôsobujú závažné zdravotné problémy.
Ako sa však vymaniť spod tejto sladkej závislosti? Potrebovať budete, samozrejme, pevnú vôľu, no uľahčia Vám to aj naše tipy. Aby Vás neprepadla chuť na sladké, nesmiete vynechať žiadne jedlo počas dňa. Ak tak urobíte, klesne hladina cukru vo Vašej krvi, a Vy tak budete mať čo robiť, aby ste nezhrešili.
Vymeňte aj sladené nápoje. Ak tak nemôžete urobiť okamžite, znižujte ich množstvo postupne až na minimum. Tekutiny dopĺňajte čistou vodou, minerálkou, alebo domácimi čerstvými ovocnými a zeleninovými šťavami.
Ak už potrebujete osladiť čaj, či kávu, vyskúšajte med. Ani toto však nepreháňajte a znížte svoju spotrebu na minimum. Dobré riešenie totiž neponúkajú ani umelé sladidlá. Maškrty taktiež nemusia byť len sladké. Radšej dajte prednosť zelenine, tá viac zasýti a dá Vášmu telu oveľa viac potrebných živín.
Ak Vás predsa len prepadne chuť na sladké, siahnite radšej po ovocí. Okrem jednoduchých a ľahko stráviteľných cukrov telu dodáte aj potrebné vitamíny. Ak sa zbavíte závislosti na sladkom, môžete objavovať aj celkom nové možnosti svojich chuťových pohárikov. Môžete predsa rozlišovať viac ako len sladké a slané.
Vo Vašej snahe pomôže aj vyhýbanie sa nízkotučným produktom. Aj napriek tomuto označeniu je totiž obsah cukrov, ale aj tukov len mierne znížený, takže prijímate tieto látky nevedome.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here