Naša strava sa výrazne zmenila

0
1079

Za uplynulé desaťročia prudko narastá počet obéznych ľudí. Dôvodov je viacero, no významný vplyv na to má aj náš jedálniček. Ten sme totiž oproti minulosti výrazne zmenili.
Stravujeme sa skôr v rýchlom občerstvení, nezamýšľame sa nad tým, aké postreky boli pri pestovaní použité, ani čo bolo podávané zvieratám chovaným na mäso. Prím tak v našej strave hrajú tuky a cukry. Práve tie však nášmu zdraviu ani štíhlej línií neprospievajú. Diéty sa tak zameriavajú na zdravú stravu, no ak ani u Vás nezaberajú, nie ste jediný. Dôvodom môže byť nedostatok proteínov v strave.
Aby naše telo správne fungovalo, potrebuje vyváženú stravu, k nej patrí aj mäso, vajcia a ryby. Proteíny sa totiž podieľajú na pocite sýtosti, takže ak ich je nedostatok, snažíme sa náš žalúdok zaplniť inými potravinami, čo pre naše zdravie a najmä postavu spôsobuje problém. Proteíny sú dôležité pre správny rast svalov a tkaniva, preto sú nevyhnutné pre zdravie srdca, vnútorných orgánov aj kože. Nič sa však nemá preháňať, a tak treba nájsť v strave rovnováhu. Proteíny v strave teda vyvážte dostatkom tukov aj uhľohydrátov.
Aby ste schudli, nemusíte sa nutne stravovať len na zelenine a ovocí. To je pre naše zdravie veľmi dôležité, no telo potrebuje aj mäso, ryby a aj tuky. Ak sa predsa len zamyslíme nad obezitou, zistíme, že väčšina ľudí s týmto problémom dáva prednosť najmä hotovým jedlám. Práve v nich však spočíva najväčšie riziko. Nikdy presne neviete, čo v nich je. Výrobcovia vo veľkej miere využívajú rôzne chemické prísady, ktoré neprospievajú ani tráveniu a ani nášmu zdraviu. Naviac stále častejšie sa môžeme stretnúť aj s náhradnými sladidlami, či konzervantmi, ktoré môžu spôsobovať neustály pocit hladu. Týmto spôsobom si totiž výrobcovia zabezpečujú záujem o ich výrobky, a do značnej miery môže na nich vzniknúť aj závislosť.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here