Za uplynulé desaťročia prudko narastá počet obéznych ľudí. Dôvodov je viacero, no významný vplyv na to má aj náš jedálniček. Ten sme totiž oproti minulosti výrazne zmenili.
Stravujeme sa skôr v rýchlom občerstvení, nezamýšľame sa nad tým, aké postreky boli pri pestovaní použité, ani čo bolo podávané zvieratám chovaným na mäso. Prím tak v našej strave hrajú tuky a cukry. Práve tie však nášmu zdraviu ani štíhlej línií neprospievajú. Diéty sa tak zameriavajú na zdravú stravu, no ak ani u Vás nezaberajú, nie ste jediný. Dôvodom môže byť nedostatok proteínov v strave.
Aby naše telo správne fungovalo, potrebuje vyváženú stravu, k nej patrí aj mäso, vajcia a ryby. Proteíny sa totiž podieľajú na pocite sýtosti, takže ak ich je nedostatok, snažíme sa náš žalúdok zaplniť inými potravinami, čo pre naše zdravie a najmä postavu spôsobuje problém. Proteíny sú dôležité pre správny rast svalov a tkaniva, preto sú nevyhnutné pre zdravie srdca, vnútorných orgánov aj kože. Nič sa však nemá preháňať, a tak treba nájsť v strave rovnováhu. Proteíny v strave teda vyvážte dostatkom tukov aj uhľohydrátov.
Aby ste schudli, nemusíte sa nutne stravovať len na zelenine a ovocí. To je pre naše zdravie veľmi dôležité, no telo potrebuje aj mäso, ryby a aj tuky. Ak sa predsa len zamyslíme nad obezitou, zistíme, že väčšina ľudí s týmto problémom dáva prednosť najmä hotovým jedlám. Práve v nich však spočíva najväčšie riziko. Nikdy presne neviete, čo v nich je. Výrobcovia vo veľkej miere využívajú rôzne chemické prísady, ktoré neprospievajú ani tráveniu a ani nášmu zdraviu. Naviac stále častejšie sa môžeme stretnúť aj s náhradnými sladidlami, či konzervantmi, ktoré môžu spôsobovať neustály pocit hladu. Týmto spôsobom si totiž výrobcovia zabezpečujú záujem o ich výrobky, a do značnej miery môže na nich vzniknúť aj závislosť.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *