S nadváhou sa potýka stále viac ľudí aj u nás. Ak netrpíte zdravotnými problémami je hlavným dôvodom prirodzene jedlo, ktoré jete. Diéty sú riešením len dočasne, najmä ak ide o výrazné zmeny voči Vaším klasickým stravovacím návykom. Je totiž viac než pravdepodobné, že sa týmto zmenám neprispôsobíte a po krátkom čase opäť siahnete po nezdravom jedle, ako ste zvyknutí.
Dôvodom nadváhy je teda náš vlastný životný štýl. Máme množstvo jedla a môžeme tak jesť čokoľvek a v ktorúkoľvek hodinu, v práci zažívame stres, vďaka ktorému sa nevieme kontrolovať ani v jedle, no a na strane opačnej pohyb obchádzame na kilometre autom, alebo hromadnou dopravou.
Nadváha je záludná najmä preto, že prichádza pomaly a keď si ju uvedomíme, prijímame zmeny len veľmi ťažko, keďže sme si návyky pestovali pomerne dlho. Neraz je tak za naším rozhodnutím zhodiť závažný zdravotný problém.

Radikálna zmena si teda vyžaduje radikálne riešenie, a to sa bez Vášho presvedčenia a odhodlania jednoducho nedá. No ak dúfate, že schudnete len tak, omyl, vyžaduje si to zmenu Vášho životného štýlu. Zmeňte teda stravu, tak totiž nebudete musieť hladovať, no obmedzenia budú značné. Pohybu sa však taktiež nevyhnete, no ak naň práve nemáte čas, možno Vás prekvapí, že sú aj potraviny, ktoré neobsahujú takmer žiadne kalórie. Samozrejme, nemôžete sa stravovať len z nich, no táto správa určite poteší.

S chudnutím Vám teda pomôžu napríklad zeler, kapusta, špargľa, cvikla, uhorka, karfiol, cuketa, paradajky, cibuľa, mrva, no a z ovocia je to citrón, pomaranč, grep, jablko a vodový melón. To však neznamená, že najmä zeleninu si vysmažíte, alebo ovocie ešte aj pocukrujete. Spaľovať tuky Vám pomôže len v surovom stave, prípade varená, no zabudnite na jej kalorické obmeny.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *