Nadváha sa stáva čoraz vážnejším problémom. Už veľmi nezáleží na tom, koľko máte rokov, s kilami naviac bojujú ľudia od detstva až po dôchodok. Vyššia hmotnosť tak nemá dopad len na náš spoločenský život, či na to, ako sa pozeráme na náš obraz v zrkadle. Stále častejšie sa do nášho povedomia dostáva práve pre zdravotné problémy, ktoré môže spôsobovať nadmerný tuk na našom tele.
Nie vždy je však za vyšším číslom na váhe naša vlastná lenivosť, či záľuba v jedle. Neraz za to môžu rôzne choroby, no v tomto prípade pomôže len odborník. Ak si ale uvedomujete svoj podiel na Vašom súčasnom vzhľade, ste na najlepšej ceste niečo s tým urobiť.

Pre radikálnu zmenu je potrebné aj rozhodnutie a vnútorné presvedčenie, že to chcete dokázať. Toto je hlavným kľúčom k úspechu. Ak sa totiž budete od začiatku vyhovárať, že aj tak je to na nič a žiadnu zmenu to neprinesie, vopred ste prehrali. Pozitívne zmýšľanie dokáže zázraky aj v tejto oblasti.

Nájdite si teda svoju motiváciu, môže ňou byť čokoľvek – letná dovolenka v obľúbených šatách, plavky, či dokonca snaha zúčastniť sa nejakého športového podujatia, čokoľvek, je to len na Vás. Aby sme sa rozhodli pre zmenu, zväčša potrebujeme impulz zvonku, tieto sú však nepríjemné, no môžu Vás posunúť vpred, bližšie k Vašej ideálnej predstave.

Ak chcete skutočne dlhodobú zmenu, zabudnite na diéty, ktoré sľubujú rýchly výsledok. Je za tým najmä radikálna zmena jedálnička, ktorá Vám síce pomôže zhodiť veľmi rýchlo, no rovnako rýchlo sa tieto kilá objavia naspäť. Ak chcete schudnúť, zabudnite na hladovanie. Je potom oveľa ľahšie spadnúť do zabehnutých koľají, a tak sa kalorických jedál nezbavíte.

V zásade je teda potrebná nielen zmena stravovacích návykov. Všetci predsa dobre vieme, čo je zdravé a čo by sme nemali jesť vôbec. Pozerajte sa na jedlo aj z tohto hľadiska a celkom sa vyhnite hotovým jedlám v supermarketoch. Nájdite si čas a varte doma a zdravo.
Pohyb je rovnako dôležitý. Ak chcete, aby telo spaľovalo tuk, musíte sa hýbať. Pri vysedávaní na gauči aj keď so zdravou stravou budete chudnúť oveľa dlhšie. Naviac športom získate späť aj stratenú kondíciu a energiu.

Netreba však zabúdať ani na oddych. Ak nič nestíhate a ponocujete, nečudujte sa, že ráno vstávate unavení. Rovnako je na tom aj Váš metabolizmus, a tak je chudnutie náročnejšie. Doprajte si dostatok spánku a vyhnite sa ponocovaniu, Vaše telo potrebuje pravidelný režim.
Asi najčastejšie však zabúdame na vodu. Dostatok tekutín je pre naše telo a správne fungovanie orgánov kľúčový, preto netreba piť len vtedy, keď ste smädní. Naučte sa piť automaticky a pravidelne. Takto aj hlad budete pociťovať menej často.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *