Štíhla línia je stále v kurze. Aj ak sa neženiete za prehnane vychudnutým vzhľadom, predsa len Vás môžu kilogramy naviac obťažovať. Nie vždy ide o zdravie, no jednoducho s vyššou váhou máme problém robiť aj bežné veci v domácnosti, či venovať sa svojim koníčkom.
Hmotnosť však často pribúda aj bez toho, aby sme to tušili. Stačí tak občas popustiť uzdu svojej zdržanlivosti pri jedle a hneď je to vidieť. Najmä teraz s príchodom Vianoc sa zrejme aj Vy obávate opätovného naberania nechcených tukových záhybčekov. Ak však chcete docieliť trvalú zmenu a neskúšať každú sezónu novú alebo aj tú istú osvedčenú diétu, je dôležité, aký postoj máte k samotnému jedlu, ale aj pohybu.
Samotná naša váha kolíše vždy. Závisí to nielen od našej chuti k jedlu, ale aj od zdravotného stavu. Vaše telo totiž môže zadržiavať vodu, čo môže váhu skresľovať. Zdravá strave teda predstavuje cestu a nielen cieľ.
Aby ste sa však nemuseli neustále zamýšľať nad svojou hmotnosťou vyskúšajte drobné triky, ktoré pomôžu bez väčšej námahy schudnúť aj Vám, a to aj bez diéty. Tá sa najmä v práci dodržiava len veľmi ťažko.
Asi najčastejšou chybou je zhon. Vždy sa niekam ponáhľame, a tak na jedlo nemáme dostatok času. Všetko tak chceme zjesť čo najrýchlejšie, no to je chyba. Ak si doprajete dostatok času na každé jedlo, pocítite to nielen na svojej váhe, ale aj trávení. Samozrejmosťou vo Vašom jedálničku by mala byť zelenina. Skúste zvýšiť jej porcie na úkor sladkých, smažených a ťažkých jedál. V našom jedálničku by tiež svoje pevnú miesto mala mať polievka. Tá zasýti, a predsa má mál kalórií, samozrejme, dajte prednosť vývarom.
Na rôzne prídavky v našich jedlách sme si zvykli. Najmä sladidlá takmer vôbec nevnímame, no aj v nápojoch ich je viac než dosť. Pite teda radšej čistú vodu, nesladené minerálky, či bylinkové čaje.
Zdravšie je prirodzene jedlo pripravovať doma, tu presne viete, čo jete, no nie vždy je to možné. V práci však nemusíte zjesť takú porciu, ako Váš kolega, ktorý je celý deň na nohách. Ak to inak nejde, odkladajte si polovicu porcie na neskôr. Výrazne pomôcť schudnúť Vám môžu aj menšie taniere. Zjete tak menej.
Nevyhnete sa však ani pohybu. Nemusíte navštevovať fitnescentrum, no postačí ak denne budete aspoň 20 minút tráviť prechádzkou, prácami v záhrade, či upratovaním. Ak máte rada beh, postačí aj 10 minút. Doprajte si však aj dostatok spánku.

5/5 - (1 vote)

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *