Podstata diét je rovnaká

0
1116

Kľúčov, ako zaručene schudnúť, je naozaj mnoho. Obyčajný človek sa v tomto množstve orientuje len veľmi ťažko, nie je teda ľahké vybrať tú diétu, ktorá sadne práve Vám.
Musíme si uvedomiť, že každý z nás je iný, čo funguje u jedného, druhému nepomôže. Ak sa teda chcete zbaviť prebytočných kilogramov, musíte len hľadať a skúšať. Kolotoč hladoviek a neželaného jojo efektu je tak celkom bežný. Zo všetkých diét však môžete vyťažiť maximum, a to tak, že si osvojíte základné pravidlá, ktoré nájdete v každej zverejnenej diéte. Môžeme povedať, že väčšina z nich tkvie na zdravej strave, a nemali by sme sa vyhýbať ani pohybu. Dosiahnuť však skutočné, ale hlavne trvalé výsledky tak bude náročné, no Vaše zdravie Vám predsa za to stojí.
Zmena musí prísť od Vás. Nemusíte sa striktne pridŕžať každej diéty, stačí si osvojiť základy.
Zmena jedálnička je teda nevyhnutná, no na hladovku zabudnite. Zamerajte sa skôr na zeleninu, ktorú budete konzumovať s každým jedlom. Tá zasýti a nebudete hlad zaháňať nezdravými maškrtami. Uprednostňovať by ste tiež mali celozrnné potraviny.
Ani svojich obľúbených jedál sa nemusíte vzdať celkom. Samozrejme, nemôžete denne jesť hranolky, ale občas zhrešiť prospeje aj Vašej vytrvalosti a odhodlaniu pokračovať.
Najväčším problémom väčšiny z nás je prejedanie sa. Jeme často aj keď nie sme hladní a dôvodom je neraz stres, strach, hnev a iné emócie, ktoré spôsobujú priberanie na váhe. Ustrážiť si však musíte aj veľkosť porcie pri pravidelnom stravovaní. Postupne tak znižujte množstvo jedla, ktoré na posedenie zjete.
Prejedaniu často nahráva aj rýchlosť akou jeme. Jedlo už nie je spoločenskou udalosťou, a tak sa mu snažíme venovať čo možno najmenej času. V rýchlosti tak hltáme všetko, čo máme pred sebou, no takto nemá náš mozog dostatok času na to, aby mu žalúdok povedal, že je už plný, a tak zjeme oveľa viac. Vo Váš prospech teda môže byť aj to, ak si jedlo skutočne vychutnáte. Ak Vás to však neustále zvádza, dôkladne každé sústo žujte.
Určite ste už počuli frázu, že „hlad je len prezlečený smäd“, niečo na tom skutočne je, preto pri prvom náznaku hladu siahnite najskôr po pohári s čistou vodou. Tá podporuje správne fungovanie metabolizmu,a tak telo spaľuje tuky rýchlejšie. Samozrejme, sa vyhýbajte sladeným nápojom, ktoré by Vašu snahu schudnúť podkopávali.
Dobrým pomocníkom, aspoň na začiatku, môže byť vedenie jedálneho denníka. Po jeho preštudovaní Vám totiž rýchlejšie svitne, prečo sa Vám doteraz schudnúť nepodarilo. Dôležitá je však dôslednosť. Zapisovať treba aj tie drobnosti, ktoré jete mimo hlavných jedál.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here