Väčšina redukčných diét, ktoré sľubujú rýchly výsledok je najmä o hladovke. Aby sme sa zbavili kíl naviac a konečne nemali okolo pása tukovú pneumatiku, je nutné každopádne zmeniť stravovanie aj životný štýl.

Toto je nevyhnutné, keďže svojím doterajším správaním, ste sa dostali tam, kde ste teraz. Aj keď Vám možno neprekáža plnšia postava, mali by ste myslieť predovšetkým na zdravotné komplikácie, ktoré môže tento stav so sebou priniesť. Ak nemáte žiadne problémy, neznamená to, že bez zmeny to tak bude aj naďalej. Práve preto by ste sa mali zaujímať o spôsoby, ako zdravo schudnúť.

Práve slovíčko „zdravo“ je dôležité. Ako sme už spomínali väčšina diét je založených na výraznom obmedzení príjmu potravy, ktoré môže mať krátkodobo dobré výsledky, no takúto diétu nevydržíte držať dlho a následne sa často vraciame k pôvodným zvyklostiam. Naše telo však toto správanie vyhodnotí ako riziko, a tak si začne robiť zásoby ešte rýchlejšie. Práve preto je veľmi častým javom jojo efekt.

Aby ste spoľahlivo schudli, netreba podceňovať žiadne jedlo dňa, potrebné je však príjem energie rozdeliť tak, aby bolo telo schopné túto energiu aj minúť a neukladalo tuky na rizikových partiách. Je teda dôležité to čo jete, ale aj kedy to jete.

Iste ste už počuli, že práve raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Práve ráno totiž potrebuje naše telo energiu z jedla najviac, aby mohlo dopoludnia fungovať na plné obrátky. Ak trpíte únavou, a neschopnosťou sa koncentrovať, iste ste raňajky nestihli. Toto je častá výhovorka, no práve k tomuto jedlu by sme mali pristupovať zodpovedne. Ak príjmete 70 % denného množstva kalórií práve ráno, Vaše telo bude mať dostatok energie, ktorú bude vedieť plne využiť. Nehrozí tak ukladanie tukových zásob na neskôr. Netreba však podceňovať ani to, čo raňajkujete.

Káva nestačí, je síce ideálna na prebudenie, no jedlu sa nevyhýbajte. Strava by mala aj na raňajky byť vyvážená, takže siahnite pokojne po celozrnnom pečive, ovocí, zelenine, vajíčkach, či mliečnych výrobkoch. Množstvo by malo vyhovovať Vám, no dajte prednosť zlatej strednej ceste a neprejedajte sa, ani zbytočne nehladujte.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *