Rýchle chudnutie

0
1127

To, že chudnutie je náročný a zdĺhavý boj s vlastným telom určite viete. A určite viete aj to, kto by mal byť v tomto boji víťaz. Preto nezabúdajte, čo by ste pre seba mali urobiť a akými pravidlami by ste sa mali riadiť, pokiaľ chcete vyzerať a cítiť sa fit. Jedným z azda najčastejších problémov u chudnúcich ľudí (hlavne u tých začínajúcich) je to, že sa snažia schudnúť príliš veľa v pomerne krátkom čase. To však môže byť nebezpečné a nezdravé a konečný výsledok môže byť dokonca opačný, ako by si samy priali.

Áno, rýchle chudnutie znie lákavo, no dbajte na to, aby nebolo až príliš rýchle! Prvoradé by pre Vás malo byť zdravie, zdravá strava a životný štýl.

Pri rýchlom chudnutí sa Vaša váha zmení pomerne rýchlo, skutočne už o pár dní, možno týždňov budete vidieť výsledok na váhe. Priberali ste predsa tiež postupne, tak prečo čakáte, že zhodíte všetko naraz? Ide o dlhodobý proces, pretože potrebujeme spáliť tuky, a tie idú dole zo všetkého najťažšie. Preto rýchle chudnutie neznamená rýchle zbavenie sa tukov, jedine rýchle zbavenie sa vody či dokonca svalovej hmoty! Tuk nám teda naďalej ostáva a naše telo je čím ďalej, tým slabšie. Ak sa teda počas Vášho chudnúceho procesu cítite slabo, ste neustále hladní alebo podráždení, niečo robíte nesprávne. Vášmu telu chýbajú potrebné látky a takéto chudnutie Vám teda prináša iba psychickú nerovnováhu ako aj oslabenie zdravia.

Možno sa teda pýtate, ako rýchlo by ste mali chudnúť, ak chcete vidieť čo najskôr výsledok? Základom je chudnúť pomalšie a postupne. Celkový čas chudnutia ako aj jeho rýchlosť veľmi závisí od toho, koľko momentálne vážite a aký je Váš vek. Vo všeobecnosti sa však odporúča pol kila až kilo na týždeň. Iba pri takomto tempe si Vy aj Vaše telo postupne budete zvykať na zmeny.

Hlavná nevýhoda rýchleho chudnutia je strata svalovej hmoty a tá sa Vám už neobnoví. Po super pocite zo schudnutých kilogramov príde sklamanie vo forme jojo efektu, ktorý Vám prinesie ďalšie tuky.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here