Schudnite aj na bruchu

0
1137

Po zime nám naše prehrešky až veľmi okato prezentuje takmer každá časť nášho tela. So zdravou stravou si počas tohto obdobia veľa starostí nerobíme, a tak musíme v týchto dňoch naprávať to, čo sme zanedbali.

Rôznym diétam sa teda darí, no oveľa lepšie nielen pre chudnutie, ale aj pre naše celkové zdravie je pohyb. Žiaľ, naň si čas skutočne nájde len máloktorá z nás. Sme ochotnejšie hladovať, ako tráviť svoj voľný čas na športoviskách. V tomto prípade sa však nemôžete čudovať, že vás vždy prekvapí jojo efekt. Diéty sú zväčša založené niekedy až na extrémnej zmene jedálnička, preto ich dodržujeme len krátko, no po opätovnom návrate k starým zvyklostiam, naberieme kilá veľmi rýchlo späť.

Ak ste sa rozhodli pre zdravé chudnutie, bez športu to nepôjde. No aj poctivý a pravidelný tréning nemusí priniesť želané výsledky. Niektoré partie si jednoducho vyžadujú viac času, úsilia aj špeciálne cviky. Medzi tie, ktoré chceme meniť najčastejšie patrí naše brucho.

Práve na ňom sa prejavia všetky naše slabosti najskôr, no zbaviť sa tukových záhybov je o to zložitejšie. Určite Vás poteší, že tento problém môžete vyriešiť nielen cvičením, ale aj chutnými potravinami. Zdravý jedálniček je samozrejmosťou, avšak ten by nemal byť len dočasný. Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ sa budete stravovať zdravo, nemusíte sa obávať, že znova priberiete.

Občasné prehrešky Vás nezabijú, no ak maškrtiť, dajte prednosť potravinám, ktoré Vám ani pri chudnutí nespravia škrt cez rozpočet. Najmä zdravým maškrtám by sme teda rozhodne nemali odolávať, samozrejme všetko s mierou. Ovocie je vo všeobecnosti považované za prospešné nielen zdraviu ale aj chudnutiu. Zaujímať sa však môžete napríklad aj o višne, pomáhajú spaľovať tuk. Odporúča sa tiež piť najmä zelení čaj, keďže výrazne napomáha spaľovaniu tukov v organizme.

Pre chudnutie je však prospešná aj čokoláda. Áno, kto by to bol povedal, zdroj našich hriechov prospieva chudnutiu. Reč je však o kvalitnej horkej čokoláde, s čo najvyšším obsahom kakaa. Tá totiž okrem chudnutia, napomáha aj znižovaniu krvného tlaku a chráni aj cievy.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here