Pozor na prekyslenie organizmu u detí

0
1208

Príčin, prečo dochádza k prekysleniu organizmu je mnoho. Nedá sa jednoznačne povedať, že za prekyslenie organizmu môže strava, aj keď vo veľkom množstve je to práve jedlo, ktoré nám spôsobuje veľké problémy. Dnešná doba so sebou prináša veľa stresu, ľudia zanedbávajú pohybové aktivity, namiesto pestrej a vyváženej stravy uprednostňujú najmä jedlá z rýchleho občerstvenia. Mnohí si svoje zdravie dobrovoľne ničia fajčením, nadmerným pitím alkoholu, namiesto pitia čistej vody, minerálky a čaju uprednostňujú sýtené nápoje ochutené rôznymi umelými sladidlami.

Dnes vidíme mnohé malé deti, ktoré sú obézne, trpia cukrovkou, majú problém s pohybovým aparátom, pretože ich organizmus býva prekyslený. Deti namiesto pobehovania po vonku s kamarátmi trávia čas pri počítači a televízií, namiesto teplej domácej stravy jedia jedlá z fastoodov, ak majú chuť na sladké siahnu po čokoláde, ktorá namiesto čokoládových bôbov obsahuje margaríny, umelé sladidlá a potom deti len priberajú, priberajú a prichádzajú na rad civilizačné choroby. Ovocie, zelenina, a iné zdravé jedlá im nič nehovoria a úplne sa im vyhýbajú. Deti zbožňujú vyprážané, mastné, korenistá jedlá, ktoré obsahuje obrovské množstvo cukru. Jedlo si nedokážu vychutnať a preto ho nedostatočne prežúvajú, jedlo konzumujú často a množstvo skonzumovaného jedla postupne zvyšujú. Práve sme si predviedli dokonale prekyslený organizmus, ktorý potrebné vitamíny, minerály a ďalšie látky musí odbúravať z tkanív, ciev a kostí. Následne takému organizmu hrozia civilizačné choroby a obrovské zdravotné problémy.

Rodičia by mali byť tí, ktorí sa budú zaujímať o to, čo ich dieťa konzumuje. Správne stravovacie návyky by malo dieťa získavať už od útleho veku. Konzumácia ovocia a zeleniny by mala byť samozrejmosťou, rovnako tak pravidelný príjem strukovín. Len vďaka správnym potravinám sa vyhnete prekysleniu organizmu!

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here