Snažíte sa schudnúť? Nedarí sa Vám? Chcete si nejako pomôcť a neviete ako? Možno Vás v takejto situácií napadne riešenie: tabletky na chudnutie. To však je riešenie len pre istú skupinu ľudí. Dovoľte, aby sme vám vysvetlili, prečo sú pre drvivú väčšinu z vás nebezpečné a zároveň poukázali na prípady, kedy sú prospešné.

Tabletky na chudnutie predpisuje lekár. Teda, pokiaľ sa nejedná o voľnopredajné lieky. A to, že sú viazané na predpis nie je bezdôvodné! Lieky na chudnutie totižto majú mnohé neželané vedľajšie účinky, ktoré môžu pri nesprávnom použití závažne ovplyvniť Vaše zdravie. Preto ich lekári predpisujú tým pacientom, u ktorých by tieto tabletky znamenali „menšie zlo“ v porovnaní s možnými následkami obezity. Predpisujú ich najmä tým pacientom, ktorých BMI je väčšie ako 30 a u ktorých obezita spôsobuje zdravotné komplikácie.

Samozrejme, v dnešnej dobe máte v lekárňach k dispozícii aj voľnopredajné lieky na chudnutie.  Tieto tabletky na chudnutie sú často nazývané aj výživové doplnky. Žiaľ, tento princíp nefunguje tak, že zhltnete a zároveň schudnete. V žiadnom prípade neverte všetkému, čo vidíte v reklamách. Farmaceutické firmy taktiež hľadajú spôsob, ako predať čo najviac svojich výrobkov. Tabletky na chudnutie sú často zmesou všetkého a ničoho. V reklame a príbalovom letáčiku sa dozviete všelijaké pozitíva týchto tabliet, no v skutočnosti je ich účinok oveľa menší. Myslíte si, že nie? Skúste si teda položiť jednoduchú otázku. Poznáte niekoho vo svojom okolí, kto za posledné obdobie schudol vďaka tabletkám na chudnutie? Ja osobne nie… A neoplatí sa Vám viac investovať napríklad do topánok na behanie, zdravej stravy či inej veci, ktorá je skutočne overená, ako  do drahých tabliet na chudnutie, ktorých účinok je viac než spochybniteľný?

Teda aj tu platí staré známe pravidlo: zmeňte svoje stravovanie a zaraďte do svojho plánu systematický pohyb.

5/5 - (1 vote)

Od Honza

2 myšlienky k článku “Tabletky na chudnutie”
  1. […] Častejšou témou v živote ľudí však býva nadváha a s tým spojené chudnutie. Nadváha vzniká často ako dôsledok nesprávnej životosprávy. Veľa ľudí, keď si ju uvedomia, snažia sa rýchlo schudnúť, často však nesprávnym spôsobom. Dajú sa zlákať rôznymi reklamami o zaručených spôsoboch chudnutia, napríklad o tabletkách na chudnutie. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *