Ako schudnúť za týždeň?

0
1249

Čaká Vás o týždeň nejaká významná udalosť, na ktorej chcete vyzerať skvelo, no nemali ste čas zhodiť nadbytočné centimetre? Chcete vedieť, ako schudnúť za týždeň? Má to vôbec zmysel? Nezničíte si tým zdravie? Nevrátia sa vám rýchlo zhodené centimetre? Pokúsime sa odpovedať na tieto otázky čo najpodrobnejšie, objasníme Vám všetky plusy a mínusy a celý proces týždňového „chudnutia“.

V prvom rade by ste si nemali nechávať chudnutie na poslednú chvíľku. Týždňové chudnutie by nemalo byť pravidlom, skôr výnimkou. Neočakávajte prehnané výsledky. Zmierte sa s tým, že za týždeň sa schudnúť jednoducho nedá! Neplánujte si, že schudnete viac ako 1 kilogram či 1-3 centimetre v obvode – bol by to obrovský šok pre Vaše telo a hlavne by to vôbec nebolo zdravé!

Tu sú základné pravidlá, ktoré počas Vášho týždňového chudnutia nesmiete v žiadnom prípade porušiť!:

–        Nepreháňajte to! – necvičte veľa, nejedzte málo. Spočiatku možno schudnete veľa, no budete sa cítiť zle, mdlo, unavene.. A navyše sa Vám schudnuté centimetre veľmi rýchlo vrátia aj s úrokmi

–        Môžete obmedziť Váš denný príjem kalórií, no vypite denne aspoň 2 litre vody.- ale pozor! Neznižujte Váš denný príjem kalórií až príliš!

–        Základom je pohyb, nie však náročný! Spôsobili by ste si iba únavu.

–        Myslite na to, že po tomto týždni by ste mali dodržiavať zásady zdravého a účinného chudnutia – je to jediná možnosť, ako naspäť nepribrať

Hlavne NEZABUDNITE, že po tomto týždni musíte prejsť na zdravú a účinnú diétu. V prípade, že by ste Vašu „týždňovú“ diétu držali dlhšie, mohli by ste si spomaliť metabolizmus. To by znamenalo jojo-efekt, postupné strácanie svalovej hmoty, únavu, nervozitu  a iné fyzické i psychické poruchy.

Odpoveďou na otázku, ako schudnúť za týždeň môže byť i ovocná diéta. Väčšina diét nie je vhodná na chudnutie a nemali by sa dodržiavať viac ako tri dni, no pokiaľ potrebujete súrne schunúť, sú pre Vás ideálnym riešením. Nezabúdajte, že jeden večer alebo jedna udalosť Vám za pokazené zdravie nestojí a nabudúce začnite s diétou skôr! Nateraz však držíme palce!

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here