Pokiaľ ste sa rozhodli schudnúť, určite Vám je známy pojem čaj na chudnutie. Možno sa pýtate či naozaj funguje, a ako vlastne. Ktoré čaje na chudnutie sú tie správne? Ako často by som ich mal piť? Možno budete prekvapení, ale tieto čaje môžu mať naozaj zázračnú moc. Len musíte vedieť, ako ich správne používať a ako ich využiť vo Váš prospech. V konečnom dôsledku môžu byť Vašim skvelým pomocníkom!

Majte však na pozore, že pokiaľ chcete piť čaje na chudnutie, mali by ste sa vyvarovať nasledovným veciam:

–        Nepite kávu ani iné povzbudzujúce nápoje – tieto čaje obsahujú zvyčajne kofeín a iné účinné látky, ktoré dokážu povzbudiť organizmus. Zrýchľujú činnosť srdca, krvný tlak a tým aj metabolizmus a energetický výdaj.

–        Jedávajte toľko, koľko potrebujete, ale bo len o málo viac

–        Premeníte „nabudenie“ spôsobené čajom na pohyb

Čaj na chudnutie má priaznivé účinky aj na zlepšenie chute. Obsahuje aj antioxidanty a menej agresívny kofeín ako je ten z kávy. Je teda výborným pomocníkom pri Vašom chudnutí, no musíte si uvedomiť, že zo samotného pitia tohto čaju neschudnete.  Používajte ich skôr ako podporný prostriedok, ktorý Vám pomôže udržiavať pitný režim a dodá Vám potrebné minerály a vitamíny a podporí Váš metabolizmus.

Najúčinnejšie čaje na chudnutie sú:

1, Pu-erh: má nielen zvláštne meno, ale aj chuť (zemitú), ktorá však nemusí vyhovovať každému. V Číne sa pije tento čaj už stovky rokov. Hovorí sa, že čím je starší, tým je vzácnejší. Má veľmi nízky obsah kofeínu, no obsahuje množstvo minerálov a stopových prvkov (zinok, železo, horčík, vápnik, selén, mangán). Zároveň má schopnosť prečistiť črevá, detoxikovať, zlepšiť koncentráciu a celkovo zlepšiť zdravotný stav.  Ak Vám jeho chuť nevyhovuje, nájdete ho i s rôznymi príchuťami, ktoré zmierňujú jeho chuť. V žiadnom prípade si ho neslaďte cukrom!

2, Rooibos: pochádza z Afriky a znamená „červený ker“, pretože sa vyrába z dreva tohto kra. Na rozdiel od väčšiny čajov na chudnutie neobsahuje kofeín, no obsahuje mnoho minerálov a vitamínov. Je osviežujúci, antidepresívny a močopudný. Znižuje hladinu cukru v krvi aj vysoký krvný tlak a priaznivo vplýva na Vašu pleť.

3, Žihľavový čaj: Žihľava podporuje metabolizmus, bojuje proti anémii, alergiám či bolestiam hlavy, je výborná i pri prechladnutí a nádche.

Spomedzi ďalších čajov môžeme spomenúť napríklad zelený, mätový, kamilkový, šalviový, nevädzový či nechtíkový čaj, ktoré majú taktiež skvelé účinky na proces chudnutia.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *