Chudnutie behom

0
1436

Azda najčastejšou radou, ktorú ste si vypočuli alebo prečítali keď ste sa odhodlali schudnúť, bolo chudnutie behom. Áno, chudnutie behom je výborná vec. Ide to pomerne jednoducho. Spočíva to v pravidelnosti cvičení a vytrvalosti. Ale inak je to celkom vynikajúci spôsob, ako schudnúť  a zároveň si prevetrať hlavu. No musíte si dávať veľký pozor na to, aby ste si pri chudnutí behom neublížili.

Behanie je pre Vaše telo prirodzené a navyše pri ňom spálite mnoho kalórií. Okrem chudnutia zapája aj Vaše svaly a zvyšuje kapacitu pľúc, pomáha cievam a srdcu, čiže prospieva Vášmu zdraviu. Keď sa rozhodnete pre chudnutie behom,  pripravte si čas aspoň 2-3 krát do týždňa aspoň pol hodinku. Vytrvalostný beh je oveľa účinnejší, ako krátky intenzívny beh.  Pokiaľ bežíte rýchlo, spaľujete viac a intenzívne. Ak však bežíte pomalšie, prejdete väčšiu vzdialenosť – spaľujete síce menej, ale zase dlhšiu dobu,  a tak spálite v konečnom dôsledku viac. Myslite však na to, že by ste mali mať kvalitnú obuv, a radšej behajte na mäkkom podklade.

Pokiaľ však máte veľkú nadváhu, nezačínajte s behom. Vaše telo naň nie je pripravené. Mohli by ste si poškodiť kĺby, svaly, šľachy…

Pri behaní Vaše telo začne spaľovať tuky, no časom si na záťa zvykne. Preto by ste mali postupne záťaž zvyšovať, aby sa Vaše telo nedostalo do stereotypu. Buďte však veľmi opatrní! Pokiaľ budete spočiatku behávať 4-5krát v týždni, vaše telo bude síce aj rýchlo odbúravať tuky, no akonáhle prestanete behať, tak priberiete späť. Preto je lepšie nepreceniť sa, behať 2-3krát v týždni a po ukončení chudnutia aspoň raz za týždeň.

Pri chudnutí behom je veľmi dôležitá výživa. Azda najväčšia hlúposť, ktorú môžete spraviť, je povedať si, že po behu nebudete jesť. Vaše telo práve naopak potrebuje na správne fungovanie popri záťaži aj správnu výživu, hlavne dostatok proteínov.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here