Mnohí z Vás sa určite potrebujú zbaviť prebytočných centimetrov na brušku a zároveň túžia vyformovať si ho. Pokiaľ ste medzi nimi aj Vy, zbystrite pozornosť! Možno sa dozviete niečo užitočné skôr, ako so samotnou diétou začnete.. Najskôr majte pripravenú obrovskú dávku odhodlania a zariaďte si dostatočný čas na pravidelné venovanie sa chudnutiu. Hoci selektívne chudnutie nie je možné, v konečnom dôsledku môžete docieliť, aby ste najviac schudli na brušku. Samozrejme, bez neželaného jojo –efektu. Poďme však pekne poporiadku- krok za krokom pre správne chudnutie brucha.

Hlavným bodom (tak ako pri každom chudnutí) je úprava jedálnička. Menej sladkostí, mastných a tučných jedál, menej veľkých porcií, viac tekutín. Toto sú hlavné zásady každého chudnutia. Neprejedajte sa, no jedzte toľko, aby ste mali dostatok energie.

Samotná úprava jedálnička však nestačí! Musíte sa aj hýbať. Napríklad behanie, plávanie, rýchla chôdza či aerobik pôsobia priaznivo pri chudnutí. No nezabúdajte na pravidelnosť cvičenia! Aktivity môžete aj striedať, dôležité však je, aby ste ich vykonávali intenzívne aspoň 30 minút, ideálne však 40-50. Často dostanete po tréningu chuť na jedlo – nepodľahnite! Radšej si uvarte čaj na chudnutie.

Doplňujúcim cvičením by malo byť cvičenie zamerané na brušné partie. Tým si zároveň vyformujete aj pekné svaly. Nájdite si aspoň tri druhy cvikov na brucho, najlepšie na každú časť brucha- spodnú, strednú a vrchnú. Pokiaľ budete posilňovať i šikmé brušné svaly, je to len ďalšie plus. Pri cvikoch na brucho dbajte hlavne na precíznosť a správne dýchanie. Opakujte viacero sérií  po 20 cvičení.

Síce sa Vám spočiatku možno bude zdať, že ste z cvičenia iba unavení, nevzdávajte to!  Spočiatku to chce dávku odhodlania a sebazaprenia, ale bude Vám to stáť zato.

 

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *