Chcete mať krásne bruško? Stále sa Vám to nejakým spôsobom nedarí? Možno je niekde chyba! Poradíme Vám, ako zefektívnite Vaše chudnutie ako aj to, aké cviky na brucho by ste mali cvičiť. V prvom rade buďte pripravení na to, že to vôbec nebude ľahké. Načo si klamať? Od začiatku by Vám mali byť jasné ciele, ktoré chcete dosiahnuť. A hlavne, žiadne porušenie zásad a pravidiel, ktoré Vám ponúkame nižšie.

1, Skôr, ako začnete cvičiť (na čo veľa ľudí zabúda) si upravte Váš jedálniček. Snažte sa všetky sladké a kalorické jedlá obmedziť na minimum alebo úplne vylúčiť. Len tak docielite vytúžený výsledok. Základom je správna strava. Snažte sa jesť pravidelne, aj keď to bude možno problém. Jedzte toľko, aby ste mali dostatok energie. Neprejedajte sa!

2, Až po splnení prvého bodu môžete prejsť na cvičenia. Nevenujte sa však hneď priamo cvikom na brucho. Tým sa obvod Vášho bruška nezmenší, iba sa Vám vyformuje svalová hmota. Najskôr by ste mali na brušku schudnúť a až potom ho formovať. Odporúčame aktivity ako beh, jogging, rýchla chôdza, aerobik. Vykonávajte ich aspoň 2krát do týždňa. Samozrejme, najideálnejšie by bolo (aspoň pokiaľ si nevytvoríte kondičku a návyk) každý deň. Čím viac sa budete venovať Vášmu chudnutiu, tým lepší bude výsledok.

3, V tejto fáze sa venujte cvikom na brucho. Súčasne však dodržiavajte aj prvé dva body. Pri chudnutí totižto kráčajú všetky fázy ruka v ruke. Cviky na brucho môžete vykonávať už počas fázy dva, aspoň 3krát týždenne. Aké cviky by ste teda mali cvičiť?

–        Na HORNÚ časť brucha: Ľahnite si na chrbát, pokrčené nohy opriete na celú plochu chodidiel (nohy rozkročené na šírku ramien), ruky dajte za hlavu a lakťe ťahajte vzad. S výdychom sa zdvihnite, pričom brada by Vám mala smerovať šikmo do stropu, s nádychom sa vráťte späť. Opakujte 20-25 krát. Dôležitá je efektívnosť, nie rýchlosť!

–        ŠIKMÉ brušné svaly: tá istá poloha ako v predchádzajúcom bode, no pohyb nahor vykonávate šikmo. S výdychom zdvíhajte pravé rameno k ľavému kolenu, s nádychom sa vráťte späť a vymeňte strany.

–        Oblasť STREDNÉHO brucha: obe nohy zdvihnite z predchádzajúcej polohy do 90°uhla. S rukami za hlavou zdvíhame pri výdychu trup a súčasne mierne nadvihneme zadok, aby kolená smerovali k čelu.

–        SPODNÁ časť brucha: poloha ako pri predchádzajúcom cviku, dlane položte pod sedacie svaly. S výdychom zdvíhajte zadok smerom nahor.

–        Nakoniec zopakujeme celú sériu cvičení na bruško 🙂

Rate this post

Od Honza

2 myšlienky k článku “Cviky na chudnutie brucha”
  1. Konecne aspon jeden web, kde nielen o chudnuti pisete ale aj doplnate zaujimave cviky s presnym popisom postupu cviku, dakujem Vam ste super

  2. ja cvičím klasické brušáky… dlho som ich cvičila nesprávne a potom am bolel chrbát 🙁 … inač ešte som našla ďalšie aj s videom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *