Zaujíma Vás ako to robia modelky, keď sú stále také štíhle a krásne? Nie všetkým totiž takúto postavu dala do vienka samotná príroda. Aj ony sú ľudia ako my všetci, i keď si musia oveľa viac strážiť to, čo zjedia. Ak ste teda niekde čítali ako modelky hovoria, že majú rýchly metabolizmus, a že sa stravujú celkom bežne, zrejme za tým veľa pravdy nenájdeme.
Ich hlavným trikom pre štíhly driek na prehliadkových mólach je diéta modeliek. Ide o diétu, alebo skôr detoxikáciu organizmu, ktorú treba dodržiavať maximálne 3 dní. Počas týchto dní sa však stravujete výlučne ovocím, a to v presne predpísaných dávkach a časoch. Aj keď tieto druhy ovocia zabezpečia detoxikáciu organizmu a naštartovanie spaľovania tukov, určite ju nedržte viac ako 3 dni a neodporúča sa ju opakovať častejšie ako raz za mesiac.
Obľúbená je najmä preto, že aj za tieto 3 dni schudnete 3 kilogramy. Je to teda veľmi lákavé, no treba byť opatrní. S veľkou pravdepodobnosťou sa totiž počas týchto troch dní budete cítiť viac unavená a malátna. Keďže nejde o dlhodobú diétu je vhodná skôr ak Vás čaká významná udalosť a chcete schudnúť do šiat, či plaviek na dovolenku.

Ako teda docieliť chudnutie až 3 kg, za 3 dni? Kľúč je v ovocí, ktoré obsahuje veľké množstvo enzýmov, ktoré podporujú trávenie aj látkovú výmenu, a to najmä vďaka množstve vitamínov a minerálov.

Chcete vyskúšať diétu modeliek? V tom prípade si pripravte: 1 veľký ananás, banány (postačia Vám 2 ks), kivi (tých potrebujete asi 17 ks) a 0,5 kg zeleného hrozna. Toto množstvo si očistite a rozdeľte na jednotlivé porcie. Nezabúdajte však na dostatok tekutín, pitný režim je v tomto ohľade veľmi dôležitý a musíte vypiť minimálne 2 l vody, minerálky, prípadne nesladeného zeleného alebo žihľavového čaju, a to každý jeden deň.
Najbližšie 3 dni sa teda budete stravovať 5 – krát denne, a to najlepšie v 3 – hodinových intervaloch. Pripravte si:
1. deň:

raňajky – 250 g ananásu
desiata – 250 g ananásu
obed – 1 zrelý banán, ak Vám to nestačí, môžete si dať aj trochu ananásu
olovrant – 250 g ananásu
večera – opäť 1 banán
2. deň:

raňajky – 3 ks kivi
desiata – 100 g zeleného hrozna
obed – 4 ks kivi, ak sa Vám máli, dajte si opäť aj trochu hrozna
olovrant – 100 g hrozna
večera – 3 ks kivi
3. deň:

raňajky – 200 g hrozna
desiata – 200 g ananásu
obed – 4 kivi, môžete sa zasýtiť ešte trochou ananásu a hrozna
olovrant – 100 g ananásu
večera – 100 g hrozna a 3 kivi
Počas každého dňa nezabúdajte na pitný režim! Dlhšie ju však určite nedržte, keďže nejde o plnohodnotnú stravu, ktorú naše telo potrebuje, ale len o istý detox organizmu. Dlhodobá absencia bielkovín a nenasýtených mastných kyselín v tejto diéte totiž môže spôsobovať oslabenie imunity, vypadávanie vlasov, ale aj psychické problémy.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *