Už máte plné zuby dodržiavanie striktných obmedzení v jedle, no predsa chcete schudnúť? Ak chcete sami rozhodovať, čo zjete, no hľadáte niekoho kto Vám prezradí, ktoré potraviny sú pre Vás dobré, a ktoré by ste mali obmedziť prípadne vylúčiť celkom, vyskúšajte Fresh diétu.

Princíp tejto diéty nie je v hladovaní, ale skôr v zdravej úprave jedálnička. Nemusíte sa tak obávať náhlych návalov hladu. Jesť budete podľa vlastnej chuti. Samozrejme, celkom bez obmedzení to nejde, veď v tom prípade by sme všetci boli štíhli. Jej pravidlá sú však prijateľné pre každého aj pre tých, ktorí si radi na jedle pochutia.

Ako pri každej diéte je však potrebná motivácie aj vytrvalosť. Nikto ešte nevymyslel tabletku, po ktorej užití sa ráno zobudíte so štíhlou postavou. Táto práca sa však oplatí, nielen kvôli Vašej kráse, ale najmä pre zdravie.

Veľkou výhodou tejto diéty je, že ju budete s radosťou znova a znova opakovať, nečakajte však rýchle výsledky, no ideálna postava Vám vydrží už navždy. Ani si to totiž neskôr nebudete uvedomovať, ale podľa zásad sa budete stravovať automaticky a plne Vám to bude vyhovovať.

Fresh diéta tak pozostáva z troch hlavných bodov, ktorých sa musíte držať. Sú to:

  1.  postupne zvyšovať príjem potravín, ktoré majú zvýšený obsah vody
  2. počas dňa znižovať príjem sacharidov
  3. jesť celkom 5-krát denne, z toho 3 hlavné jedlá

Podľa odborníkov, ktorí túto diétu vyvinuli môžeme potraviny rozdeliť do troch skupín:

aktivátory – ktoré diétu podporujú, a tak ich príjem budete postupne zvyšovať

stabilizátory – ktoré síce Vaše snaženie nepodporia, avšak môžete si ich občasnou konzumáciou spestriť jedálniček

inhibítory – ktorým sa počas diéty budete vyhýbať

Fresh diéta je zameraná skôr na čerstvé ovocie a zeleninu, a tak ani v kuchyni nebudete tráviť zbytočne veľa času. Táto strava zameraná na chudnutie však predstavuje nielen pár druhov potravín, ale širokú škálu jedál, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať. Nehrozí tak, že Vás diéta jednoducho omrzí a skončíte tak s chudnutím predčasne a bez výsledkov. Nemenej podstatné v tejto diéte je však aj cvičenie, ani pohybu sa tak nevyhnete.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *