Diéta

0
1145

Keď sa človek snaží schudnúť, športuje, snaží sa zdravo stravovať a robí pre seba viac, ako kedykoľvek predtým. Mnohí z vás určite držia aj nejaké diéty. Často je však problémom odhadnúť, ktorá diéta je pre naše telo správna, a ktorá mu, naopak, uškodí a spôsobí len neželaný jojo efekt.

Najväčším problémom diét je, že keď niekto počuje slovo diéty, nespája sa mu s týmto pojmom nič príjemné. Pre väčšinu ľudí znamenajú diéty obmedzovanie – v množstve a druhoch potravy. No nie vždy je to skutočne tak!

Existuje veľa druhov diét. Pokiaľ neradi experimentujete, vyberte si spomedzi diét odporúčaných lekármi. Alebo sa poraďte priamo s nejakým odborníkom.

Určite však neskúšajte diéty, ktoré sľubujú, že schudnete viac ako 5 kg za dva mesiace. Keď sa budete snažiť rýchlo schudnúť, taktiež rýchlo priberiete schudnuté kilogramy naspäť. Radšej chudnite rozumne, pomaly a s dlhodobým efektom. Základom každej diéty je zdravá, pestrá a vyvážená strava. Pokiaľ budete držať diétu zameranú na konzumáciu jednej, alebo niekoľko málo potravín, hoci i veľmi zdravých, po určitom čase Vám budú chýbať nejaké minerály, vitamíny, živiny, sacharidy, či iné potrebné látky.

Základom každej diéty je pravidelná strava a pestrý jedálniček.  Samozrejme, snažte sa stravovať zdravo a konzumovať čo najmenej sladkostí.

Sprievodným javom pri každom chudnutí, resp. pri každej diéte by mala byť nejaká fyzická aktivita. Športom si nielen navodíte lepšiu náladu, ale navyše schudnete! A určite si aj Vy nájdete nejakú aktivitu, ktorá Vás zaujme.

Najdôležitejšia je však vytrvalosť o odhodlanie! S chuťou a odhodlaním sa Vám bude chudnúť  oveľa lepšie.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here