Kto by to nepoznal, po zime sme radi, že sa konečne ukázalo slniečko, no radosť nám neraz pokazí únava, či pár kíl naviac. V zime prirodzene priberáme, neriešime náš vzhľad až do takej miery, ako keď svoje telo prezentujeme okoliu v plnej svojej kráse.

Aj to je dôvod, prečo sa diétam, ale aj očistným kúram, práve v tomto období darí. Chceme jednoducho nabrať nové sily, ale aj schudnúť. Nie vždy sú však toto hlavné dôvody. Naviac ak sa vo svojom tele necítite dobre, nie vždy je to nadváhou, alebo jarnou únavou. Naše prehrešky v životnom štýle si telo veľmi dobre pamätá, a preto sa nemôžeme čudovať, že nám to aj raz spočíta.

Telo si zaslúži našu pozornosť v oveľa väčšej miere, ako mu ju bežne dávame. Aj preto nejeden z nás trpí chorobami, ktoré ešte donedávna boli len veľmi zriedkavé. Jednoducho sme si zvykli na pohodlie aj bohatý jedálniček. Zdravotné problémy sú tak naprogramované.

Ak teda nechcete len schudnúť, ale najmä zlepšiť svoje zdravie, je práve pre Vás určená diéta podľa Antónie Mačingovej. Jej vytvorenie totiž podmienilo rozhodnutie jednoducho žiť zdravšie.

Ide o overené recepty, ktoré treba dodržiavať počas 28 dňovej detoxikácie. Nemusíte sa obávať hladovania, táto metóda totiž neudáva žiadne limity v množstvách, len upravuje jedálniček tak, aby sme sa vyhli nezdravým a prefabrikovaným potravinám.

Jesť tak budete 5 – krát denne, a to najmä potraviny v bio kvalite. Môže sa zdať, že je táto diéta náročná na peniaze, avšak uvedomte si, že výrazne ušetríte na kúpe údenín a sladkostí. Hlavnou zložkou Vašej stravy sa teda stane zelenina a ovocie. Taktiež je nutné dodržiavať pitný režim, ktorý udáva 3 – 4 litre za deň. Toto nie je málo, no naše telo potrebuje obyčajnú čistú vodu. V každom prípade by ste sa mali vyhnúť káve aj alkoholu, inak môžu byť výsledky značne skreslené.

Táto diéta je postavená na presnom jedálničku, ktorý sa môže zdať trochu nudný, avšak zabezpečí nielen stratu tuku, ale aj obnovu buniek. Budete sa tak cítiť zdravšie a mladšie.

Údaje o tom, koľko môžete zhodiť by ste hľadali márne. Každé telo je iné, avšak podstatou tohto detoxu je, aby ste sa cítili dobre a zlepšili svoj zdravotný stav. Chudnutie je tak len príjemným vedľajším účinkom.

 

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *