Detoxikačná diéta

0
1344

Tejto diéte sa venuje Walter Crinnion, prírodný lekár a odborník na environmentálnu medicínu. Podstatou je zbavenie tela toxínov, ktoré sú viazané v tukoch, a tak pomôcť telu zbaviť sa prebytočných kilogramov. Ide o návod ako vylúčiť z jedálnička niektoré potraviny, a tak očistiť telo aby mohlo dôjsť k úbytku nadváhy a odstráneniu toxínov. Týmto spôsobom môžete prekonať aj chronické zdravotné problémy ako sú rôzne alergie a únava.

Podľa tohto lekára nefunguje väčšina diét najmä pre vysoký obsah toxínov na našej strave. Ak ich však Vaše telo začne vylučovať a vylúčite ich ďalšiu konzumáciu, pôjde chudnutie ľahšie. Odporúčané sú viaceré metódy na detoxikáciu tela. Dôležité je však konzumovať bio potraviny a uprednostňovať ovocie a zeleninu, pri ktorých pestovaní neboli použité pesticídy. Ďalšie odporúčané potraviny sú bio vajcia, aljašský losos, kuracie mäso, morčacie prsia, krevety, tofu, sójové mlieko, nízkotučné mliečne výrobky, bezlepkové pečivo, hnedá ryža, fazuľa, orechy, olivový olej, bio maslo a zelený čaj.

Cvičenie nie je nevyhnutne odporúčané, avšak vhodná je najmä chôdza, ktorá pomáha pri odstraňovaní toxínov z tela.

Detoxikačná diéta môže pomôcť najmä tam, kde iné metódy zlyhávajú. Pomôže tiež zlepšiť zdravotný stav a podporuje príjem bio potravín. To však môže pre niekoho predstavovať najmä finančnú záťaž. Nevýhodou je tiež absencia presných návodov na cvičenie a skutočnosť, že detoxikačná diéta pohyb nestavia do popredia.

Na odstránenie toxínov sa tiež odporúča návšteva sauny, ale aj výplach čriev, čo môže narušiť zdravú črevnú mikroflóru.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here