Táto skratka sľubuje nový spôsob chudnutia a to už za 6 týždňov. Už názov Oh my God, (v preklade „Och môj Bože“) sľubuje výborné výsledky. Za jej vznikom stojí brit Venice A. Fulton, ktorý ako tréner hviezd má bohaté skúsenosti s cvičením a správnou životosprávou.

Základ tejto diéty tvorí 5 zásad – strata tuku, dostať sa do formy, zoštíhlenie stehien, strata objemu na bruchu a správnou životosprávou docieliť aj zdravie pleti a rast vlasov a nechtov. Celá táto diéta je založená na dodržiavaní Fultonových pravidiel.

Diéta je zameraná najmä na obmedzenie sacharidov. Tvrdí, že naše telo nevie rozoznať či ide o sacharidy z jablka alebo čokoládovej torty. Fulton dokonca uvádza, že sacharidy v brokolici môžu byť horšie ako sacharidy v limonádach. Dôkazy o jeho tvrdeniach však neexistujú.

Autor OMG diéty tvrdí, že priveľa cvičenia je zlé, môže totiž spôsobiť pretrhnutie svalových vlákien. Nemali by ste ho však obísť úplne, zvoľte cviky a tempo, ktoré bude vyhovovať Vašej kondícií. Fulton objasňuje, že priaznivý vplyv na chudnutie má aj obyčajná studená sprcha či kúpeľ. Naše telo tak musí vydať energiu, aby sa zohrialo na normálnu telesnú teplotu. OMG diéta vyzdvihuje aj ranné cvičenie a to na lačný žalúdok, vtedy totiž telo spaľuje tukové zásoby na potrebnú energiu.

Počas týchto šiestich týždňov sa odporúča pitie čiernej kávy, pretože má anti-oxidačné účinky, nula kalórií a stimuluje metabolizmus, naviac potláča aj chuť do jedla. Veľkým rozdielom oproti ostatným druhom diét je obmedzenie ovocia v jedálničku. Telo spracováva fruktózu, teda cukor obsiahnutý v ovocí inak, a tým pociťujeme zasýtenie podstatne neskôr ako pri inom jedle. V konečnom dôsledku teda ovocia zjeme oveľa viac, čo nie je dobré pre naše chudnutie.

Medzi odporúčané potraviny patrí káva, listová a iná čerstvá zelenina, ovocie len v obmedzenom množstve, kuracie mäso, orechy, chudé hovädzie mäso, ryby, fazuľa, šošovica a hnedá ryža. Cvičenie je taktiež pokladané za dôležité avšak hlavne pre to aby nedošlo k strate svalstva. Takže sa odporúča cvičiť aspoň 30, maximálne však 60 minút denne, a zamerať sa pritom najmä na svaly.

Výhodou tejto diéty je samozrejme pomerne rýchli výsledok, keďže sľubuje úspech už za 6 týždňov. Je zameraná najmä na mladých a vychováva ich k zdravej životospráve bez prebytočného cukru, a umelých tukov. Dôležité je aj pravidelné stravovanie a to 3-krát denne, bez sladkostí a rôznych desiatových „zhrešení“.

Medzi nevýhody patria najmä niektoré rozpory s výskumami a vynechanie z jedálnička niektorých druhov ovocia. Vynechávanie jedál by mohlo predstavovať problém pre diabetikov a nie každý obľubuje čiernu kávu.

V konečnom dôsledku si teda musí každý vybrať sám podľa vlastného uváženia, to čo je pre jeho zdravie najlepšie. OMG diéta je plná dobrých rád ale aj rôznych zavádzajúcich informácií.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *