Bernstein je kanadský lekár, ktorý sa špecializuje výhradne na programy chudnutia, a to od roku 1974. Teraz má viac ako 50 kliník len v Kanade. U nás by ste túto kliniku zameranú na chudnutie pod lekárskym dohľadom hľadali márne. Zatiaľ sú totiž len v Kanade a USA.
Cieľom tejto diéty je za jeden týždeň zhodiť okolo 2 kg a zahŕňa 3 návštevy na klinike každý týždeň počas celého programu. Diéta kombinuje príjem nízkokalorického, prísne regulovaného jedla, ďalej príjem vitamínov a minerálnych doplnkov, ale tiež zmenu správania sa. Denný príjem kalórií je individuálny a pohybuje sa v rozmedzí od 800 do 1350 kalórií.
Diéta Dr. Bernsteina tvrdí, že počas tohto programu dôjde len ku strate tuku, pričom ostatné tkanivá ako svalstvo zostanú v tele zachované. Hlavným prvkom stravy sú vitamíny a minerály. Pacientom sa vpichuje B – komplex injekčnou formou.

Diéta pozostáva z troch fáz:
1. fáza zameraná na stratu hmotnosti, pri ktorej sa očakáva úbytok hmotnosti až 4,5 kg za mesiac.
2. udržiavacie fáza, počas nej sa do jedálnička vracajú niektoré potraviny a pomáha predchádzať opätovnému naberaniu hmotnosti.
3. prispôsobovacia fáza, pre udržania hmotnosti, prípadne následné pomalé chudnutie.

Potraviny diéty Dr. Bernsteina sú bohaté na proteíny ako teľacie, kuracie mäso, tuniak, ryby, ďalej ovocie a zelenina ako šaláty, huby, paradajky, kapusta, jablká, citrusy, paprika a iné. Na pitie sa odporúča bylinkový čaj, sóda, a tiež káva bez kofeínu.
Cvičenie nie je pevne stanovené a dôvod je najmä ten, že väčšina klientov týchto kliník je veľmi obéznych, a tak sa pohyb nevyžaduje. Vo všeobecnosti sa verí, že táto strava je postačujúca na dosiahnutie želaných výsledkov.
Ako každá diét má aj táto svoje výhode a nevýhody. Medzi výhody patrí samozrejme lekársky dohľad, pod ktorým sa celá diéta uskutočňuje, výhodou sú aj celkom dobré výsledky v chudnutí, ale tiež podpora a poradenstvo poskytované na klinikách.
Nevýhodami sú samozrejme nutnosť navštevovať tieto zariadenia a pomerne vysoká cena závislá najmä na čase strávenom na klinike. Nevýhodou je tiež vylúčenie pohybu a injekcie vitamínov, ktoré nemusia byť potrebné u každého jedinca.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *