Radi športujete? Ak sa Vám alebo Vašim blízkym aj napriek aktívnemu pravidelnému pohybu zdá, že kilá akosi neubúdajú. Možno je to nesprávne zvolenou aktivitou.

Aby kilá išli dole efektívne potrebuje Vaše telo pracovať v určitej frekvencií. Ak túto pri športe nedosahujete je neefektívne sa takémuto pohybu venosť zbytočne dlho. Pre Vašu kondíciu je síce pohyb nevyhnutný avšak ak máte pevne stanovený cieľ neúspech človeka len odrádza. Pri behu je dôležité udržiavať si vhodnú tepovú frekvenciu, inak tuky nespálite, ale len rýchle cukry. Dobré je vedieť kedy sa zhruba k takej frekvencii dopracujete a možno ani neuveríte, ale je to zhruba po 15-20 minútach vytrvalostného behu, vtedy začínate účinne spaľovať.

Potrebná tepová frekvencia sa stanovuje zvlášť pre každého človeka. V podstate je dôležité či ide muža alebo ženu a dôležitú úlohu zohráva aj vek. Aktuálnu tepovú frekvenciu si samozrejme môžete zmerať aj sami. Tá maximálna sa vo všeobecnosti pohybuje okolo 190 úderov za minútu u mužov, u žien je dokonca o niečo vyššia. Aby cesta k ideálnej postave bola ľahšia pomôžu vám výdobytky modernej techniky – hodinky. Najlacnejšie hodinky Vás síce spoľahlivo informujú o čase, ak však od nich čakáte viac, siahnite radšej po kvalitných športových hodinkách Suunto.

Tieto používajú aj aktívny športovci nielen počas prípravných tréningov ale aj samotných pretekov.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *