Rýchle chudnutie

0
986

Mnohí z vás sa určite rozhodnú chudnúť až vtedy, keď už je na vás viditeľne vidno nejaké zmeny postavy. Preto sa snažíme získať čo najrýchlejšie späť našu pôvodnú postavu. Bohužiaľ, nadobudnuté kilogramy sa oveľa ľahšie získavajú ako strácajú.

Nesnažte sa však schudnúť priveľmi rýchlo. Rýchle chudnutie je nielen nezdravé, ale vo väčšine prípadov aj neefektívne, pretože pri rýchlom chudnutí síce skutočne rýchlo schudnete, no kilogramy sa Vám  vo väčšine prípadov vrátia späť aj s úrokmi. Okrem toho môže rýchle chudnutie veľmi negatívne ovplyvniť Váš metabolizmus a v konečnom dôsledku aj Vaše zdravie.

Za rýchle, a teda nebezpečné chudnutie sa považuje, keď schudnete viac ako 1 kg za týždeň.

Pokiaľ sa snažíte teda schudnúť tak, aby to bolo čo najrýchlejšie, no bez neželaného jojo efektu či zbytočného obmedzovania, musíte mať hlavne pevné odhodlanie a výdrž.

Základom všetkého je správna strava. Ktorú neskôr doplníte pravidelným cvičením. Samozrejme, správna strava a fyzická aktivita musí pokračovať aj potom, ako schudnete na vami vysnívanú hranicu.

Na naštartovanie Vášho metabolizmu hneď ráno je vynikajúce vypiť pohár vody s niekoľkými kvapkami citróna zhruba pol hodinku pred tým, ako začnete raňajkovať. Vaše raňajky nepodceňujte – dbajte na to, aby boli výživné, chutné, no najmä zdravé. Cez deň konzumujte namiesto sladkého ovocie, a na večeru si dajte misku zeleniny.  Hlavne veľa pite počas celého dňa! Keď má Vaše telo dostatok vody, je menej hladné. Dobre prežúvajte a vychutnávajte si jedlo. Nikdy nejedzte príliš rýchlo! Snažte sa nejesť pri pozeraní televízie či pri počítači. Namiesto čipsov si dajte oriešky či hrozienka.

Rýchle chudnutie je nebezpečné v tom, že sa vrátite do starých koľají, čiže si nevytvoríte návyk správneho stravovania alebo pravidelného športovania.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here