Úbytok váhy u žien

0
1542

Nadbytočné kilogramy vedia najmä ženám narobiť množstvo problémov. Napriek tomu, že ženy sú aktívne (práce v domácnosti, starostlivosť o deti a zamestnanie zároveň), nedokážu zhodiť kilá navyše po tak krátkej dobe ako muži. Treba si uvedomiť, že každý z nás má iný metabolizmus, preto nemôžeme očakávať, že diéta, ktorá zaberá kamarátovi/ kamarátke bude zaberať aj nám.

Ako by mali teda ženy chudnúť, aby sa efekt dostavil pomerne v krátkej dobe? Skúste dodržiavať nasledujúce pravidlá a uvidíte, že kilá navyše začnú postupne miznúť.

Zvýšte intenzitu pohybu

Azda najzákladnejšia vec je pohyb. Nestačí sa denne prejsť okolo vášho obydlia. Bude potrebné, aby si kúpili permanentku do fitness centra alebo si našli lacnejšiu alternatívu. Ak vám fitness centrum nevonia, môžete si spraviť doma v garáži posilňovňu. Uložte si činkové tyče a ostatné náčinie do políc, kde má váš drahý náradie a keď budete potrebovať cvičiť, auto si vytiahnite a začnite cvičiť. Cvičenie s činkami nie je ťažké. Môžu si ho dovoliť aj ženy.

Nebojte sa, že neudvihnete činkové závažia. Môžete si kúpiť činky špeciálne pre ženy, ktoré nie sú tak ťažké, ale pomôžu pri cvičení. Spevňujte, kombinujte cviky a hlavne – hýbte sa, pretože pravidelný a intenzívny pohyb vám pomôže zhodiť nadbytočné kilá.

Nájdite si na internete rôzne kombinácie cvikov. Určite nebudete mať problém nájsť nejaké, ktoré budete zvládať. Ak poznáte niekoho, kto má skúsenosti s fitness trénerom, vypýtajte si kontakt. V začiatkoch vášho cvičenia sa vám určite hodia rady od profesionálov, pretože môžete si spôsobiť nepríjemný úraz. Napríklad pri cvičení s činkami sa odporúčajú fitness opasky, ktorá chránia krížovú oblasť a celkovo celú chrbticu.

Zmeňte stravovacie návyky

Mnohé ženy žijú v tom, že počas chudnutia by mali jesť minimum jedla. Opak je však pravdou. Treba jesť často, ale menšie porcie. Neodporúčame vám jesť po 19:00 hodine. Zbytočne si tak budete dráždiť steny žalúdka a spôsobíte si problémy s vyprázdňovaním.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here