Aj stravovacie návyky zažívajú módne vlny. Momentálne je v móde aké si retro – návrat ku koreňom a korienkom našich predkov. Ľudstvo je, zdá sa, prejedené ťažkých jedál, plných všakovakých náhrad. Už sa nechceme viac nechať klamať a čoraz viac uprednostňujeme skutočné, prírodné produkty a z ich výťažkov vyrobené prípravky.

Porozumieť prírode a nájsť si v nej to, čo potrebujeme, je pri tomto ponímaní stravovania základom. Čoraz viac preto silnie dopyt po super-potravinách, bohatom zdroji výživy, ktoré minimálne zaťažujú organizmus a trávenie.

Obsah článku

Kremelina – nenápadná a prekvapivo účinná

Peruánska kremelina sa v prírode vyskytuje ako hornina sypkej konzistencie. Je tvorená skamenelými kostrami rozsievok, rias s kremičitanovými schránkami. Predáva sa ako biely prášok bez zápachu, avšak bohatý na oxid kremičitý, ktorý je podstatnou súčasťou buniek v ľudskom tele. Vďaka svojej jedinečnej štruktúre Peruánska kremelina odstraňuje z tela ťažké kovy, baktérie a vírusy a v črevách pôsobí ako akási škrabka.

Bez vedľajších účinkov, s množstvom tých pozitívnych

Pri užívaní kremeliny sa nemusíte obávať nežiadúcich účinkov. Nespotrebované množstvo 15 druhov minerálov a stopových prvkov ako titán, bór alebo mangán telo prirodzeným spôsobom vylúči. Kremelina sa užíva pre posilnenie vlasov a zubnej skloviny a tiež kvôli jej detoxikačným účinkom a preventívnemu pôsobeniu proti Alzheimerovej chorobe.

Prvé mlieko – dobré mlieko

Kravské kolostrum je takzvané prvé mlieko, ktoré sa v mliečnych žľazách vytvorí tesne pred a pár dní po pôrode. Táto tekutina je oproti klasickému mlieku neporovnateľné nutrične bohatšia. Obsahuje množstvo prospešných tukov, vitamínov, bielkovín a antimikrobiálnych látok. Kolostrum má skvelé antibakteriálne účinky, napomáha regenerácii a liečbe autoimunitných chorôb organizmu. Preventívne ho môžu užívať aj diabetici, ktorým pomôže pri normalizovaní hladiny cukru v krvi.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *