90 dňová diéta

90 dňová  diéta patrí medzi rozlišovacie. Skôr než  s diétou začnete, poraďte sa so svojim lekárom, pokiaľ máte akýkoľvek zdravotný problém. Vo vlastnom záujme dodržujte presný rozvrh stravovania. Dávajte pozor na správny výber potravín a ich kombináciu. Pokrmy si pripravujte vlastným spôsobom, môžete si ich prispôsobovať podľa vlastnej chuti, ale iba v rámci povoleného. Pamätajte na to, že čím menej zjete, tým viac kilogramov stratíte.

Nie všetko však záleží od diéty. Podľa toho koľko úsilia vložíte do držania diéty, toľko sa Vám vráti v podobe zhodených kilogramov. Nájdite si nové koníčky. Každý deň sa snažte byť telesne aktívny v rámci možností choďte pešo po schodoch, chodievajte na prechádzky, behajte, skáčte, korčuľujte, zájdite na aerobik, alebo hocičo iné, čo Vás baví. Ale nezabúdajte ani na duševný oddych a pohodu: vzdelávajte sa, meditujte, cvičte jogu.

Piebežne sa vážte, merajte si obvod pásu, bokov a stehien. Tešte sa z každého, čo i len malého pokroku.

Pamätajte si, že každé ráno treba vypiť pohár čistej vody, do ktorého si môžete pridať lyžičku ovocného octu a medu. Počas dňa vypite najmenej 2 l tekutín. Jedzte pomaly a vychutnávajte.

Je dôležité určiť si index telesnej hmotnosti, ktorý by ste chceli docieliť. Nepreháňajte však zostante pri reálnych hodnotách.

Hlavným cieľom 90 dňovej diéty je zmena metabolizmu v organizme a nielen strata nadbytočných kilogramov. Po skončení diéty jedzte ešte ďalších 90 dní na raňajky ovocie, ostatné jedlá konzumujte podľa vlastného výberu, ale snažte sa pokračovať vo vyváženej strave. Dodržujte presný termín stravovania a nikdy nemiešajte bielkoviny s uhľohydrátmi. Ak v nasledujúcich 3 mesiacoch schudnete ešte 3 kg, Váš metabolizmus sa zmenil. Ak diétu prerušíte skôr, Váš metabolizmus sa nezmení. Ak ste sa už rozhodli, tak to dotiahnite do konca a buďte si istý, že nezostanete bez úspechu. Ak zotrváte 3 mesiace a budete postupovať podľa plánu, môžete schudnúť o 18 – 25 kilogramov. O koľko kg schudnete, bude závisieť od množstva a spôsobu prípravy jedla. Pamätajte na to, že čím menej toho zjete, tým viac schudnete. Hlavne nezabúdajte veľa piť. Veľa šťastia.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *