V súčasnosti sa do nášho tela dostáva mnoho škodlivín. A to nie len prostredníctvom potravín alebo  vodou, ktoré konzumujeme, ale aj vzduchom či liekmi. Naše telo sa proti nim bráni, čiastočne sa ich dokáže aj zbaviť, no časť škodlivín ostáva v našom tele, v našich orgánoch a bunkách, čo môže nepriaznivo vplývať na naše zdravie.

Často zabúdame, že o naše telo by sme sa mali starať nielen zvonka, ale aj zvnútra.  Najväčšou čističkou nášho tela je hrubé črevo, ktoré keď budeme zanedbávať, môžeme si privolať mnohé nebezpečné ochorenia.

Okrem konzumovania vlákniny a vlákninových výrobkov, ľanových semienok, je potrebné jesť aj dostatočne veľa ovocia a zeleniny. Zabúdať by sme však nemali ani na detoxikáciu.

Detoxikačná kúra je prostriedok, ako zabezpečiť nielen očistu tela, ale aj zlepšiť kvalitu zdravia. Cieľom detoxikačnej kúry je očistiť sa, zosilnieť a schudnúť. A navyše – detoxikácia nie je len pre zdravie, ale aj pre krásu.

Pokiaľ chcete svoje telo očistiť dlhodobo, vyhraďte si na detoxikačnú kúru aspoň tri týždne. Základ: nemali by ste pocítiť hlad. Môžete jesť 3 hlavné jedlá a až 3 desiaty denne. Ombedzený je výber pokrmov, no nie ich množstvo. Myslite na výdatné porcie zeleniny a ovocia, malé množstvo proteínov a tuku. Vylúčiť by ste mali potraviny, ktoré spôsobujú neznášanlivosť – pšenica, kravské mlieko, mliečne výrobky, vajcia, cukor, umelé sladidlá, alkohol, kofeín a miešané nápoje. Obmedzte tiež príjem potravín na  obsahujúcich vysoké množstvo tuku alebo soli.

Pred spaním vypite aspoň pollitra vody, ktorá môže byť o ochutená limetkou alebo citrónovou šťavou. Vezmite si silný B-komplex alebo 1000mg vitamínu C. Takisto ráno vypite jeden alebo dva poháre teplej vody ochutené limetkou alebo citrónovou šťavou. Zacvičte si niekoľko preťahovcích cvikov. Ráno je tiež najvhodnejší čas na sprchu alebo kúpeľ.

Pod pojmom detoxikačná kúra môžu byť chápané kúry ako bylinková, ovocná, zeleninová, hroznová, jablková či ryžová.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *