Ananás obsahuje enzýmy, ktoré majú priaznivý vplyv na činnosť žalúdka a čriev a tiež aktívne bojujú s nahromadeným tukom. Toto tropické ovocie má nízky obsah kalórií ale vysoký obsah draslíka, vďaka ktorému je z tela odvádzaná aj prebytočná tekutina. Môžete si přečísť ako pestovať ananas doma.

Ananásová diéta trvá zväčša 2 až 3 dni, počas ktorých jete výhradne len ananás. Potrebujete samozrejme čerstvý ananás a tiež nesladenú ananásovú šťavu. Ananás si rozrežete na kolieska a tie si rozdelíte na štyri porcie – raňajky, desiata, obed a večera a počas celého dňa pijete asi liter ananásovej šťavy. Počas týchto dvoch dní môžete schudnúť aj 2 kg a to bez toho aby ste sa obávali o Vaše zdravie. Táto krátka diéta sa môže opakovať s krátkymi prestávkami.

Môžete však skúsiť aj dvojtýždňovú ananásovú diétu, ktorá je obohatená o bielkoviny. Počas tejto diéty môžete do jedálnička zaradiť aj mäso, šampiňóny, ovocie a zeleninu. Denná dávka by mala pozostávať asi zo 600 g ananásu, 250 g mäsa alebo húb, zeleniny alebo ovocia. Mäso by malo byť chudé, je dobré preto odstrániť prebytočný tuk a počas diéty obmedziť aj prísun sacharidov. Počas týchto dvoch týždňov môžete zhodiť aj 3 až 5 kg.

Tretia ananásová diéta trvá 5 dní, počas ktorých by ste mali piť minimálne 2 litre vody, bylinných alebo ovocných čajov denne a stravovať by ste sa mali 4 – krát za deň.

Na raňajky si môžete pripraviť napríklad 100g ananásu so 100g nízkotučného jogurtu a ovsenými vločkami, prípadne vajcia s ražným krajcom chleba, maslo, losos a 50g ananásu. Na obed Vás zasýtia zemiaky so syrom a 100g ananásu prípadne krevetový šalát so 100g ananásu. Ľahká večera zasa pozostáva zo 100g ryže a 100g ananásu alebo 100g kuracieho šalátu s ananásom.

Veľkou výhodou tejto diéty je odstránenie toxických látok z čriev a obličiek a samozrejme takmer žiadny pocit hladu.

Diéta je však nevhodnou pre ľudí s ochoreniami zažívacieho traktu, napr. vredmi na žalúdku. Treba dávať pozor aj na možnosť alergie na ananás. V prípade, že ste zdravý, sa táto diéta odporúča len v obmedzene a nie dlhodobo, keďže dlhodobé vystavenie organizmu kyseline Vám môže spôsobiť zdravotné problémy.

Nevýhodou je, že po návrate k bežnej strave sa môžu stratené kilogramy vrátiť. Táto diéta je predovšetkým otázkou krátkeho obdobia, preto je dobré do budúcnosti upraviť jedálniček tak aby Vám vysnívaná postava zostala nastálo.

3.5/5 - (2 votes)

Od Honza

Jedna myšlienka na článok “Ananásová diéta”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *