Táto diéta od Harleyho Pasternaka je rozšírená najmä medzi Hollywoodskymi hviezdami a je teda vhodná najmä pre tých, ktorý vďaka pracovnému vyťaženiu majú málo voľného času.

Pre diétu je podstatným číslo 5 a zaručuje, že hladovať určite nebudete.

Diéta trvá 5 týždňov, avšak Vás môže osloviť natoľko, že si z nej urobíte vlastný životný štýl. Jete totiž 5 jedál denne, na ktorých prípravu sa odporúča 5 ingrediencií.

Ak sa obávate, že vďaka obľube sladkostí zhrešíte, u tohto typu diéty to máte dokonca povolené a to 5 – krát, môžete si vybrať jeden deň v týždni. Pre väčšinu z nás je asi najvhodnejšia nedeľa. Dovolená je napríklad aj čokoláda či zákusok.

Päťku uzatvára 25 minút cvičenia denne. Začnite 5 minútovou rozcvičkou pre zahriatie organizmu. Nasleduje rýchla chôdza alebo beh, poslúžiť môžu aj stacionárny bicykel a bežiaci pás. Potom sa zamerajte na Vaše problémové partie napr. pomocou kľukov, brušákov a podobne. No a na záver si opäť ponaťahujte svaly strečingom, ten zabráni možnej svalovej horúčke na druhý deň.

Aby ste si správne vytvorili jedálniček tu je zopár typov:

Na raňajky si urobte praženicu z 2 bielkov spolu s menšou paprikou a podávajte s čerešňovými paradajkami a celozrnným chlebom. Na desiatu si urobte koktejl rozmixovaním 2 šálok nízkotučného mlieka s lyžicou malín a jahôd. Na obed Vás zasýti krúpová polievka s hríbmi a cesnakom. Keď sa vývar trochu odparí môžete pridať aj trochu smotany. Na olovrant si nachystajte nízkotučný biely jogurt, do ktorého nastrúhate trochu zázvoru, dochutíte korením a soľou a doplníte paradajkou. Na večeru si dajte plnenú papriku zmesou ryže, opečených kúskov morčacieho mäsa s fazuľkami a kečupom.

Druhý deň začnite ovsenými vločkami s hrozienkami, banánom a trochou škorice. Šalát na desiatu z mozzarelly a paradajok. Ako hlavné jedlo na obed Vás zasýtia kuracie prsia s uvarenými zemiakmi a brokolicou. Olovrant pozostáva napr. z kyslej smotany zmiešanej s nízkotučným taveným syrom, pridajte cibuľu a podávajte s mrkvou a zelerovými stonkami. Na večeru si pripravte zapečené menšie baklažány so syrom a podávajte s nízkotučným tvarohom zmiešaným podľa chuti s bazalkou a soľou.

Jedálniček teda pozostáva z pestrej stravy, uprednostňujte nízkotučné výrobky a nemusíte ani vylúčiť vysmážaniu, avšak len zľahka a na malom množstve kvalitného oleja. Veľkou mierou by malo byť zastúpené samozrejme ovocie a zelenina.

Vyskúšajte diétu Hollywoodskych hviezd na vlastnej koži.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *