Citróny sú už niekoľko rokov považované za výborný zdroj mnohých vitamínov a živín, predovšetkým vitamínu C. Ten má jednu vynikajúcu vlastnosť, posilňuje náš imunitný systém. Okrem toho patrí citrón k 5 najlepším spaľovačom tukov.

Ako teda funguje citrónová diéta? Prečo je účinná?

Citróny obsahujú kyselinu citrónovú, ktorá pomáha rozdeliť tuk a pektín, ktorý zrýchľuje metabolizmus. Citrónová diétabýva často označovaná aj ako očistná, pretože vyčistí krv, vaše tráviace ústrojenstvo a okrem toho stabilizuje hladinu cukru v krvi. Preto je prekvapivé, že veľa diét nepoužíva citrón ako podpornú látku pri chudnutí. Pritom už pridaním niekoľkých kvapiek citrónovej šťavy do Vášho jedla, nech už sa jedná o akékoľvek, zlepšíte jeho chuť a navyše tým podporíte Váš metabolizmus. Citrónovú šťavu môžete používať aj ako náhradu soli do šalátov, dresingov, či na ryby.

Citrónová diétaje najúčinnejšia na jar a na jeseň, kedy naše telo potrebuje nielen extra vitamíny, ale aj detoxikáciu.

Citrónová diéta bude najúčinnejšia, ak budete každé ráno piť pohár vody so šťavou z jedného citróna. Každý ďalší deň môžete pridávať o jeden pohár s citrónovou šťavou navyše, to znamená, že štvrtý deň by ste mali vypiť 4 poháre citrónovej vody (4 poháre vody so 4 vytlačenými citrónmi). Od šiesteho dňa by ste mali počet pohárov znižovať, čiže na siedmy deň by ste ich mali mať opäť len 5. Každodenne však majte na mysli, že musíte dbať na svoj pitný režim počas celého dňa – pite nesladené vody. V posledný deň vypite 10 šálok vody so šťavou z 3 citrónov a jednou lyžicou medu .

Pokiaľ sa Vám zdá táto diéta príliš prísna, nemusíte ju dodržiavať takýmto spôsobom. Dnes je citrónová diéta známa vo viacerých variantoch, jedným z tých menej náročných, no efektívnych, je napríklad ten, že poobede, konkrétne navečer, no môžete aj pred spaním si dáte k večeri citrón. Ideálne s nejakými bielkovinami, napríklad so šunkou. Síce to niektorým z Vás možno nebude pochuti, pre naše telo je to vynikajúce.

 

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *