Pečeňová diéta

3
1957

Pečeň je najväčšia žľaža v ľudskom tele. Je veľmi úzko prepojená so všetkými dôležitými funkciami organizmu. Tento orgán nám hospodári s našou energiou, zásobuje živinami a vitamínmi, tvorí žlč a v neposlednom rade aj odstaňuje jedovaté látky z tela. Môžeme teda povedať, že pracuje ako filter a chemická továreň v jednom, kde sa zachytávajú a spracuvávajú všetky látky z krvi. Je to miesto, kam putuje väčšina z toho, čo do svojho tela dodáme z vonku. Po tom ako sa potraviny, vitamíny alebo lieky spravujú v žalúdku, putujú tenkým a hrubým črevom kde sa či už potrebné alebo nepotrebné látky vstrebávajú. Následne putujú žilou do našej továrne. Potrebné látky pečeň spracuje a vysiela do krvného obehu, čím sa dostanú na miesto, kde ich organizmus potrebuje najviac. Zvyšné látky si pečeň ukladá do zásob. Pokiaľ má ale táto chemická továreň poruchu, v takom prípade odmieta prijať látky a ukľadajú sa v inej časti tela a to priamo do buniek. V tomto prípade je z jednou vhodných liečieb aj detoxikácia tela.

Jeden zo spôsobov ako detoxikovať telo je absolvovať pečeňovú dietu. Tieto diety dokážu pečeni skvele pomôcť a po čase ju dostať späť na jej pôvodnú pracovnú pozíciu, ktorú zastupuje v našom organizme. Dieta je zostavená tak, aby sa k pečeni nedostali látky ktoré by ju zbytočne zaťažovali a naopak dostali látky, ktoré jej pomôžu znovu pracovať, tak ako by mala. Vo väčšine prípadov treba držať dietu len pár týždňov alebo mesiacov. V iných prípadoch je to dieta na celý život.

Pri výbere diéty treba byť opatrný. Pokiaľ poznáte aspoň minimálne choď vášho tela, mali by ste zvládnuť intuitívne vybrať si dietu, ktorá bude pre vás tá správna. V opačnom prípade sa neboj vyskúšať pár rôznych pečeňových diét. Ktorá je tá vaša zistíte po pár dňoch.

Čím sa odporúča začať je detoxikácia organizmu. Ako aj u iných ochoreniach organizmu napríklad obličiek je rozumné detoxikovať telo či už rôznymi prípravkami na detoxikáciu alebo najpríjemnejším spôsobom – saunou.

 

 

Rate this post

3 KOMENTÁRE

  1. chcem sa opytat ze ci mozem pri pecenovej diete konzumovat hovadzie maso lebo som citala na internete ze sa neodporuca ho konzumovat a doktor bukovski vo svojej knihe radi meso vylucit uplne takze som z toho zmetena

  2. hovadzie maso patri k tym zdravsim, takze mensie davky bez vysokeho podielu korenin a soli by mali byt v poriadku. Ak mate nejaku chorobu je vzdy dobre sa poradit s lekarom, ktory je oboznameny s vasim zdrav. stavom.

  3. Ja mám s touto diétou osobné skúsenosti. Hovädzie mäso chudé môžeš konzumovať, rovnako tak aj teľacie a hydinové. Bravčovinu len občas. Mäso v žiadnom prípade nevylučuj, nakoľko obasahuje bielkoviny a iné dôležité látky. Existujú aj diéty, ktoré dokonca odporúčajú mäso jesť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here