Ako už názov napovedá, táto diéta bude založená na konzumácií ryže. Pokiaľ chcete schudnúť ale nemáte čas dodržiavať náročné postupy a rôzne komplikované jedálničky je táto krátkodobá ryžová diéta stvorená pre Vás. Mala by sa dodržiavať 3-10 dní a následne po ukončení diéty by ste si mali ustrážiť, aby ste sa neprejedali. Pokiaľ správne dodržíte jednoducho zostavené jedálniček, dokážete diétou schudnúť 2-5 kíl.

Pri správnom výbere ryže treba hlavne hladieť na nízky glykemický index napríklad Basmati. Čím nižší, tým lepší pre Vás.

Ak chcete aby sa výsledok dostavil, mali by ste dodržovať niekoľko zásad.

Denne by ste mali skonzumovať 180 – 220 gramov ryže (vážené v surovom stave). Následne si ryžu rozdeľte do niekoľkých porcií, optimálne je 3-5 za deň. Zásadne nepoužívajte soľ, ryža by sa nemala soliť ani pred ani počas varenia, namiesto toho radšej prichuťte bylinkami. Nekombinovať a nekonzumovať s ovocím je ďalšia zo zásad. V prvý deň vašej ryžovej diéty by ste nemali konzumovať nič iné len ryžu. Na ďalšie dni si môžete k nej dať mäso alebo si z nej spraviť kašu. Aby Vás chuť ryže a chuť pokračovať v diéte ďalej neomrzela, odporúčame druhy ryže obmienať. Spolu s diétou dodržujte aj príjem čistej vody aspoň dva a pol litra za deň. A čo je veľkým plusom, táto diéta neslúži len na chudnutie, ale je vynikajúca aj na prečistenie organizmu.

 

Na jedálničku nie je nič náročného. Pozostáva len z ryže, mäsa, byliniek a ako sme už spomínali treba dodržiavať pitný režim.

Váš prvý deň by mal vyzerať následovne. Na raňajky 50 gramov ryže Bamati (môže byť aj iný druh ale na základe glykemického indexu odporúčame tento druh). Na desiatu je to 40 gramov akejkoľvek ryže. Na obed si dajte 50 gramov celozrnnej ryže. Na olovrant 40 gramov akejkoľvek ryže. No a na večeru 30 gramov Bamati ryže. Tento prvý deň je najpodstatnejší a jedálniček je ukážkový ryžovej diéty ktorá obsahu 210 gramov rôznych druhov.

V druhom dni je dobré zakomponovať do diéty už aj mäso alebo bylinky. Raňajky by mali obsahovať 50 gramov Bamati s bylinkami. Desiata – 40 gramov jasmínovej ryže. Obed bude pestrejší o 60 gramov kuracieho mäsa najlepšie so zázvorom a jemne okorenený a samozrejme 50 gramov ryže (celozrnnej). Na olovrant len 40 gramov akejkoľvek ryže. Večera je podobná ako prvý deň, 30 gramov Bamati so zeleninou.

Tretí deň je opäť pestrejší. Na raňajky si urobte ryžovú kašu zo 40 gramov Bamati, 100 ml mlieka, lyžičku medu a masla). Na desiatu 40 gramov jasmínovej ryže s bylinkami a zeleninou. Na obed si osmažte kuracie mäso na lyžičke oleja so zeleninou a 50 gramov celozrnnej ryže. Olovrant 40 gramov akejkoľvek ryže s lyžičkou sójovej omáčky. Večera 30 gramov Bamati so zeleninou. Ďalšie dni by mali byť podobné s malými kombináciami, ktoré už nechávame na Vás.

 

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *