Diéta fit for fun

0
1076

Vianoce skončili a opäť máte kilá na vyše. Práve teraz je ten správny čas na začatie diéty, nemusíte sa báť, že sa ich do leta nezbavíte.


Tzv. diéta Fit for Fun je vyváženou kombináciou pohybu, výživy a oddychu toto sú jej tri nosné piliere. Schudnite bez zbytočného stresu a hladovania. Pri tejto diéte nemusíte počítať žiadne kalórie.
A chcete schudnúť hladovaním dlho nevydržíte, preto je oveľa lepšie zmeniť jedálniček.
Fit for Fun odporúča jesť zdravo, ale čo to znamená?

Jedzte predovšetkým veľa ovocia a zeleniny, šaláty, orechy a obilniny, oleje z rýb a sýte sacharidy. Dvakrát do týždňa aj mäso. Veľa vlákniny a bielkovín v tomto type diéty sa postarajú o dlhší pocit sýtosti a teda sa Vám bude ľahšie chudnúť. Ak máte radi sladké siahnite po čerstvom alebo sušenom ovocí. Správne zvolenými potravinami docielite denný prísun len 1500 kalórií a to bez držania hladovky. Treba však dávať pozor aj na to čo pijete, dovolené sú napríklad káva lebo čaj samozrejme bez mlieka a cukru, najlepšia je obyčajná voda a pohár vína alebo piva je tiež dovolený avšak len raz do týždňa.
Dôležitý je pochopiteľne aj pohyb. Nejde len o program v podobe cvičenia vo fitness centrách. Aj bežné domáce práce ako upratovanie alebo chodenie po schodoch spaľujú tuky. Do práce choďte pešo alebo na bicykli a výsledok nenechá na seba dlho čakať.
Odborníci odporúčajú denne spáliť až 3000 kalórií čo pri dlhodobejšom cvičení odbúrava tuk a následne podporuje rast svalov. Čím viac svalovej hmoty Vaše telo obsahuje tým viac kalórií spálite aj keď necvičíte. Aby sme toto dosiahli treba cvičiť minimálne trikrát do týždňa 30 až 60 minút a kombinovať vytrvalostné so silovými cvikmi.
Oddych je taktiež dôležitý keďže väčšina z nás stres odbúrava práve jedlom. Šport je jedným z druhov oddychu avšak nie každý počas neho dokonale zrelaxuje. Ak aj Vy patríte do tejto skupiny skúste oddych podľa vlastných predstáv jednoducho odpočívajte, alebo skúste možno meditáciu.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here