Gordona Ramsay možno poznáte z televízie ako hviezdneho kuchára. Je tiež maratónsky bežec a myslí si, že jedlo nemusí byť len chutné ale aj zdravé.
Vo svojej knihe Zdravý apetít (Healthy Appetite) zverejnil stovky receptov, ktoré nie sú len zdravé ale predovšetkým veľmi chutné. Vďaka týmto jedlám si udržíte ideálnu váhu a zdravý kardiovaskulárny systém. Pri vytváraní jednotlivých receptov prihliadal tiež na veľmi rušný život zamestnaných ľudí.
V knihe nájdete recepty na zdravé raňajky, obedy, večera a dokonca aj dezerty. Ramsay Vás navedie ako pripravovať potraviny aby zostali zdravé a chutné. V receptoch používa len zdravé tuky ako je olivový olej a tiež vo veľkej miere využíva avokádo a orechy. Recepty obsahujú len veľmi malé množstvo cukru a pri dezertoch využíva najmä ovocie, občas tmavú čokoládu a nízkotučné mliečne výrobky.
Ramsay-ho diéta spočíva najmä vo využití týchto potravín:
ovocie, zelenina, mliečne výrobky ako nízkotučné jogurty, kozie syry, Ricotta, vajcia, kuracie, hovädzie mäso, ryby, ryža, celozrnný chlieb, cestoviny, orechy, bylinky a korenie.

Príklad jedálnička podľa Gordona Ramsay-ho:

  • Raňajky – melón so šalátom z bobuľového ovocia
  • Desiata – hrsť sušených marhúľ a vlašských orechov
  • Obed – šalát s údeným kuracím mäsom s mangom a avokádom
  • Olovrant – zelenina s guacamole (avokádová pomazánka)
  • Večera – pečená sviečková s koreňovou zeleninou, zelený šalát a celozrnný chlieb
  • Dezert – pečené broskyne s vanilkou a medom

Gordon Ramsay samozrejme odporúča aj pravidelné cvičenie pre posilnenie srdca. Vyzdvihuje konzumáciu zdravých a predovšetkým kvalitných potravín.

Diéta Gordona Ramsay-ho nie je typickou diétou, je to cesta ako žiť zdravšie a vychutnávať dobré jedlo. Dôležitým odporúčaním je cvičenie avšak v samotnej knihe ho budete hľadať márne.
Táto kuchárska kniha je určená najmä pre ľudí, ktorí žijú rušným životom, vedia oceniť kvalitné jedlá a radi varia, jej podstatou je viac ako schudnúť zlepšenie celkového zdravia človeka.

Rate this post

Od Honza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *