Diéta pre mužov

0
2231

O tom, ako majú chudnúť ženy, sa píše takmer všade. V ženských časopisoch, internetových poradniach… Ponúkajú sa im tipy, ako schudnúť, čo jesť, čo robiť, ako , kedy a kde cvičiť. Ale aj muži chcú byť štíhly, zlepšiť svoju postavu, prípadne vyformovať svaly. Článkov pre nich je však oveľa menej. Pritom mužov, trpiacich obezitou stále pribúda. Väčšine mužov sa začne hromadiť tuk, najmä v oblasti brucha, stehien a zadku. Vtedy sa rozhodnú konať, začnú s diétou.

My sa Vám preto pokúsime vysvetliť, aká je najideálnejšia diéta pre mužov ako aj to, prečo potrebujú muži chudnúť inak, ako ženy.

  • Muži majú rýchlejšie spaľovanie, čo im mnohé ženy závidia
  • Diéty často držia len kvôli zdraviu – no začnú, až keď je ich zdravotný stav vážne zlý
  • Neradi menia jedálniček, neradi sa obmedzujú v jedlách
  • Faktom však je, že obézny muž je ohrozený na zdraví oveľa viac, ako žena

Keďže základom každého chudnutia je správna strava, poradíme Vám, ako sa stravovať. Vyberajte si potraviny s nízkym obsahom tukov a sacharidov. Odstráňte zo svojho jedálnička nasýtené tuky a cholesterol, celozrnné výrobky a fazuľu. Naučte sa jesť viac ovocia a zeleniny, pite menej alebo žiaden alkohol.

Nezabúdajte, že raňajky sú samozrejmosťou. Rozložte si jedlo do viacerých jedál denne, naučte sa jesť menšie porcie a športovať. Pite veľa vody!

Okrem toho, naučte sa jesť správne! To znamená, jedzte, len keď máte hlad. Pretože zvýšenie telesnej hmotnosti často prináša maškrtenie, keď sa nudíte. Snažte sa jesť viac doobeda, ako poobede, znížte príjem pečiva, ktoré denne konzumujete (ideálne na 2 ks pečiva denne)

 

 

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here