Diéta Štefana Margitu

0
3739

Nové diéty prichádzajú zväčša zo zahraničia. Správny jedálniček na spaľovanie tukov však môže vymyslieť naozaj ktokoľvek, aj u nás tak nájdeme nové, moderné spôsoby, ako schudnúť.
S jednou, i keď nie celkom novinkou, prichádza aj Štefan Margita. Aj vďaka nemu sa záujem o túto diétu zväčšuje nielen u nás, ale aj v Českej republike.
V podstate ide o diétu podobnú Atkinsonovej diéte, no niektorí odborníci s tým nesúhlasia. Faktom však zostáva, že po nej pán Margita vždy schudne. Treba však tiež povedať, že ide o veľmi obmedzujúci jedálniček. Ak ju teda chcete vyskúšať, pripravte sa na striktné dodržiavanie prísneho jedálnička. Za výsledok to však stojí, keďže samotný propagátor hovorí, že za 5 mesiacov zhodil 12 kg. Táto diéta tak zaručene funguje aj v zrelom veku.
Diétu sa odporúča držať 2 týždne a jesť budete presne stanovený počet aj zloženie jedál. Denne Vám tak musia stačiť len 3 jedlá. Podstata tiež spočíva v úplnom vylúčení cukrov, vyprážaných jedál a údenín. Množstvo konzumovanej stravy je však trochu iné, ako sa vo veľkom prezentuje pri zdravej strave. Raňajky sú veľmi skromné a občas si musíte vystačiť len so šálkou kávy, málo sa tiež jedáva na obed, no večer si môžete dopriať viac. Na desiatu a olovrant však rovno zabudnite.
Ak ste sa teda odhodlali, prikladáme jedálniček na jeden týždeň. Netreba samozrejme zabúdať na pitný režim, voľte však nesladenú vodu.
1. deň:
raňajky – káva samozrejme bez mlieka a cukru
obed – varené vajce s duseným špenátom
večera – grilovaný steak s hlávkovým šalátom, ovocie

2. deň:
raňajky – káva a 1 rožok
obed – ovocie, steak, hlávkový šalát
večera – kvalitná 100 % šunka

3. deň:
raňajky – káva, rožok
obed – 2 varené vajcia, rajčiny a šalát
večera – šunka

4. deň:
raňajky – rožok, káva
obed – vajce, dusená mrkva, syr ementál
večera – ovocie s bielym jogurtom

5. deň:
raňajky – káva, strúhaná mrkva s citrónom
obed – ryba a rajčiny
večera – steak s hlávkovým šalátom

6. deň:
raňajky – káva, rožok
obed – grilované kura
večera – 2 varené vajcia, surová mrkva

7. deň:
raňajky – čaj s citrónom
obed – ovocie
večera – ktorékoľvek jedlo z predchádzajúcich dní

Nasledujúci týždeň je jedálničke rovnaký, no iste ste si všimli, že z jedálnička treba vypustiť aj prílohy ako sú zemiaky, ryža a cestoviny.
Po ukončení diéty sa však môže veľmi rýchlo dostaviť aj jojo efekt, preto treba dodržiavať ďalšie pravidlá, ako napríklad jesť 7-krát denne, no len malé porcie, vzdať sa musíte sladkého, údenín a mastných jedál.

3.7/5 - (4 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here