Schudnite rýchlo do plaviek

0
1541

Je leto a Vy sa neviete dočkať vytúženej dovolenky? Možno Vám však dokonalú radosť kazí vlastný obraz v zrkadle. Určite si ako každá žena pred balením kufrov vyskúšate svoje plavky. Od ich posledného použitia však zrejme ubehlo už niekoľko mesiacov a najmä počas zimy veľmi na postavu nepozeráme. Aj Vám sa tak mohlo stať, že sú Vám tesné, či Vám prekážajú prečnievajúce partie.

To je stály problém väčšiny z nás, no pár dní pred odjazdom, už veľa možností nezostáva. Ak však chcete schudnúť aspoň nejaké to kilo ešte pred dovolenkou, určite začnite čím skôr. Ani hladovka nie je riešením, tá nášmu zdraviu skôr škodí. Dôležité teda je, stravovať sa striedmo a zdravo. V časovej tiesni sa však ani pohybu nevyhnete.

Veľké zázraky samozrejme nečakajte, no aj týždeň pred dovolenkou môžete zapracovať na krajšej postave. Pre naše telo je nevyhnutný príjem tekutín, a to nielen teraz v lete. Často na to zabúdame, a tak aj toto chudnutie začnite výdatným pitným režimom. Povolená je čistá voda, minerálky aj bylinkové čaje, no najlepšie je všetko striedať a neupnúť sa len na jedno z nich.

Na svoj cieľ musíte myslieť aj pri stravovaní. Nemusíte hladovať, teda aspoň nie každý deň, no vynechajte tučné, nezdravé jedlá a hlavne zabudnite na rýchle občerstvenie. Konzumovať tak môžete mliečne výrobky, ovsené vločky, ovocie a zeleninu, ďalej chudé mäso, ryby, orechy a jadrá, celozrnné pečivo, ryžu, vajíčka, v obmedzenom množstve, no predsa si môžete uvariť, alebo upiecť zemiaky, opatrne aj s cestovinami, či olejom, ten by mal byť najmä olivový.

Rovnako však treba dbať aj na veľkosť porcie, neprejedajte sa a na zahnanie hladu medzi jedlami, siahnite po orechoch, alebo po ovocnej šťave.

Cvičenie sa Vám taktiež musí zapáčiť, teda aspoň na najbližších pár dní. Aby ste svoje telo opäť dostali do formy, je potrebné sa hýbať, nemusíte tráviť hodiny v posilňovni, cvičiť môžete aj doma a len pár minút denne. Cviky by mali byť zamerané nielen na zadok, či stehná, ale aj na ruky a nohy. Len tak predvediete v plavkách peknú postavu.

Často však potrebuje oživiť aj naša pokožka. Aby ste sa nemuseli obávať celulitídy, vyskúšajte striedavú sprchu. Striedanie teplej a studenej vody podporí prekrvenie pokožky, a tým ju spevní. Odumretých buniek sa zasa zbavíte pílingom. Nemusíte hneď kupovať drahé prípravky, postačí Vám mletá káva a olej.

Rate this post

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here